Findeks Raporu [ Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ] 2019

17 3.832

ok Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve findeks raporu almak için bu yazıyı siz değerli okurlarım için hazırladım. Merak etmeyin sadece sizleri bu platforma çekmek için böyle bir başlık açmadım. Gerçek anlamda kredi notunuzu nasıl ücretsiz öğreneceksiniz, bunu sizlere anlatacağım.

tamam Kredi notu için kısaca şunları söylemek mümkün olacaktır. Eğer bankalarla çok sıkı fıkı çalışıyorsanız, bu notun yüksek olmasına oldukça ihtiyacınız olacaktır. Çünkü bankalarda bu kredi notu sizin tamamen can suyunuz olacaktır. Kredi Notu Yükseltme Teknikleri %100 Çözüm burada nasıl yükseltebileceğinizi detaylıca anlattım. Başlığa tıklayın yeni sekmede açılsın. Ve bu yazıyı okuduktan sonra, geçip göz atarsınız.

okKredi notunuz yüksek olursa, daima nakit ihtiyacınız karşılanacak diyebilirim. Eğer ticaret ile uğraşıyorsanız bu sizin için olmazsa olmaz bir ihtiyaç olacaktır. Kısaca değinmek istiyorum ki, bankalara olan ihtiyaç, hastane ve doktorlara duyulmamaktadır. Resmen hayatımızın her alanına nüfus etmiş durumda.

okŞimdi hazırsanız biraz konumuza dönelim ve kredi notunuzu nasıl öğrenebilirsiniz, açıklamaya başlayalım. Öncesinde şunu söyleyeyim, kredi notu sorgulama işlemi oldukça meşakatli bir durumdur. Siz ücretsiz sorgulamak istiyorsanız eğer, anlatacağım adımları takip etmeniz gerekiyor.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks artık tam bir holding haline döndü. Çünkü her gün on binlerce kişi bu kurumun internet sitesinden kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştiriyor. Ama burada ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmek mümkün değildir. Daha önce detaylı şekilde sizler için [ ” Findeks ücret tarifesi ” ] Başlıklı yazıyı paylaşarak detaylı bilgilendirme yapmıştım. Başlığa tıklayın yeni sekmede açılacaktır. Konuya göz atın sonra tekrar burda okumaya devam edin.

Şimdi sizlere findeks üzerinden kredi notu nasıl sorgulanır, ondan bahsedeceğim. Ama merak etmeyin. Alt kısımda sizlere ücretsiz kredi notu nasıl sorgulanır onu anlatacağım. Ama öncesinde bilmeyenler için findeks üzerinden kredi notu nasıl sorgulanır ve findeks kredi notu sorgulama ücretleri hakkında detaylı bilgiler vermeyi uygun gördüm. Her bilgi kıymetlidir. Başlayalım

findeks üzerinden kredi notu nasıl sorgulanır, ondan bahsedeceğim. Ama merak etmeyin. Alt kısımda sizlere ücretsiz kredi notu nasıl sorgulanır onu anlatacağım. Ama öncesinde bilmeyenler için findeks üzerinden kredi notu nasıl sorgulanır ve findeks kredi notu sorgulama ücretleri hakkında detaylı bilgiler vermeyi uygun gördüm. Her bilgi kıymetlidir. Başlayalım

Findeks Kayıt Olma Resimli Anlatım

 • Öncelikle ” Findeks.Com ” tıklayın. Yeni sekmede açılacak sayfada detaylıca anlatacağım adımları takip edin. Alt satırda ki tabloda belirttiğim şekilde Ücretsiz Kayıt Ol butonuna tıklayın.
Findeks Ücretsiz Üye Ola
 • Ücretsiz üye ol butonuna tıkladığınızda size ilk soracağı şey, ticari ve bireysel seçenekleri. Eğer ticari bir kayıt gerçekleştirecekseniz ” Ticari ” eğer bireysel bir kayıt işlemi gerçekleştirecekseniz ” Bireysel ” butonunu tıklamanız gerekmektedir. Ben burada size Bireysel üyelik üzerinden anlatacağım.
Findeks Üyelik İşlemi

okÜst tabloda gösterdiğim kutucuğu işaretleyip devam ediyoruz.

Önemli Not : Burada vereceğiniz tüm bilgiler kesinlikle, size ait ve gerçek bilgileri paylaşıyorsunuz. Aksi taktirde üyeliğiniz oluşmaz.

 • Tc Kimlik No: Bu alana Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numaranız olan 11 haneli TC Numaranızı yazıyorsunuz.
 • Doğum Tarihi: Gün Ay Yıl olacak belirtilen boşluklara kendinize ait kimliğinizde görüldüğü şekilde doğrum tarihinizi giriş yapıyorsunuz.
 • Cep Telefonu: Bu kısımda cep telefonu numaranızı girmeniz istenmektedir. Buraya yazacağınız numara, bankada adınıza kayıtlı hesapta kullandığınız cep telefonu numaranızla aynı olmalı. Farklı bir numara ile kayıt olmanız söz konusu değildir.
 • E- Posta Adresi: Bu kısımda elektronik posta adresinizi girmeniz isteniyor. Burada vereceğiniz adrese güncel olarak bilgilendirmelerde bulunacaklar. Kesinlikle doğru ve şifresini bildiğiniz bir e-posta adresi girmeniz gerekiyor.
 • Çalışma Şekli: Çalışma şeklinizi soruyor. Zaten üstüne tıkladığınızda, size uygun seçeneği göreceksiniz.
 • Eğitim Durumu: Mezuniyetinizi soruyor. Öğrenim durumunuzu seçip devam ediyoruz.
 • Güvenlik Kodu: Bu bölümde karmaşık rakamlardan ve harflerden oluşan kısımda gördüklerinizi yazıp devam ediyoruz.
 • ”Kayıtlı iletişim bilgilerimin, Ticari Elektronik İletiler (tanıtım ve bilgilendirme mesajları) için kullanılmasına onay veriyorum. ” Bu uyarı notunun başında bulunan kutucuğu işaretleyip devam ediyoruz.
Findeks Kayıt İşlemi
 • Son olarak üst kısımda gördüğünüz şekilde sizinle iletişime hangi kanalları kullanarak geçilmesini istiyorsanız onları işaretleyip Devam Butonuna Tıklıyoruz.

Bu adımı geçtikten sonra, 2. adım karşınıza çıkacak. Bu adımları da anlatacağım direktiflerle devam edeceğiz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Findeks Kayıt 2. Bölüm

ok Üst tabloda gördüğünüz gibi. Doğrulama adımına geldik. Şimdi bu bölümde ise tamamen kişisel banka verilerinizi girmeniz isteniyor. Kredi kartınızı yada banka kartınızı elinize alıp, İlk 6 hanesini ve son 4 hanesini resimde gösterildiği gibi giriş yapıyorsunuz. Ve ardından devam butonuna tıklıyoruz. Eğer hatalı bir giriş yapmadıysanız 3. adıma geçecektir.


( Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama )

okÜst tabloda gördüğünüz üzere bir sms doğrulama ekranı çıkacak karşınıza. Burada bir önceki adımda verdiğiniz ve bankada kayıtlı bulunan cep telefonunuza bir mesaj gelecektir. Bu mesajda bulunan şifreyi bu bölümde girmeniz istenecektir. Eksiksiz giriş yapıp devam ediyoruz.

Findeks Kayıt Olmak 4. Adım ( Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama )

tamamVe son adımda ise karşımıza güvenlik ayarları çıkacak. Burada sizden bir şifre oluşturmanızı isteyecek. Şifrenizi seçtikten sonra bir güvenlik resmi seçmenizi isteyecektir. Bu son işlemleri de girdikten sonra Kayıt işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Şimdi TC Kimlik numarası ve belirlemiş olduğunuz parolanızla giriş yaparak Kredi Notu Sorgulama işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

okAklınıza takılan tüm soruları konu altında bana sorabilir ve fikir alabilirsiniz. Şimdi eğer hiç bir hata ve sorunla karşılaşmadıysanız, ücreti mukabilinde findeks kredi notu sorgulama işlemini rahatlıkla panelinizden size ayrılmış bölümden yapabilirsiniz. Takıldığınız yeri sorun cevaplayayım.

okŞimdi eğer hazırsanız bir diğer bölümümüze yani ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır, detaylıca anlatalım.

Bankadan Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

okEvet bu ilk akla gelen ve kesin sonuç veren bir işlemdir. Eğer sizde kredi notunuzu merak ediyorsanız bu yöntemle ücretsiz kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

okİlk önce her hangi bir bankaya gidip kredi çekmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Bankacıların günlük olarak kotası mevcuttur. Ücretsiz yada bankanın kendilerine verdiği limitte sorgulama işlemini herhangi bir ücret talep etmeden sorgulayabiliyorlar.

okBu aşamada biraz aklınızı kullanıp ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenmeye çalışacaksınız. Sizde bir temsilciye gidip ben kredi çekmek istiyorum kredi bilgilerime bakabilirmisiniz diye söylemeniz yeterli.

okMüşteri temsilcisi gerekli olan bilgileri sizden alır ve sorgulama işlemini yapar. Ve talep etmeniz durumunda size kredi notunuzun kaç olduğunu söyleyebilir.

okHatta kredi notunuz düşük ise neden düşük olduğunu da size söyler. Hangi sebepten ötürü kredi notunuzun düşük olduğunu bir bir söyler size. Eğer müşteri temsilcisi dostunuz yada arkadaşınızsa bu işlem çok daha detaylı incelenir.

tamamSize tavsiyemiz eğer kredi notunuz düşükse daha fazla başvuru yapmadan kredi notu yükseltme tekniklerini uygulayın. Bu konu hakkında bilginiz yoksa eğer size tavsiyem daha önce yayımlamış olduğum Kredi Notu Yükseltme Teknikleri %100 Çözüm konuma göz atın…. Sağlıklı bir süreç geçirmek isterseniz bu en doğru yöntem olacaktır.

E-Devlet Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

E-DevletBu bölümde siz okurlarım için e-devlet sitesi üzerinden finansal geçmişinize bakmanızı sağlayacak bilgiler paylaşmaya çalışacağım. Bildiğiniz üzere ülkemizde, tüm kurumlarla olan ilişkilerimizi ve hayatımızın her alanında bizi resmi olarak bilgilendiren bir e-devlet portali mevcut.

E-DevletE-Devlet üzerinden her işlemi yapabildiğimiz gibi, kredi geçmişimize yani finansal geçmişimize de bakmamız mümkün. Daha önce tüm detayları ile birlikte, resimli anlatımlarla siz değerli okurlarım için oldukça faydalı bir konu yazmıştım. Burada ayrıca, e-devlet üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini anlatarak konuyu çok uzatmayacağım.

E-DevletSizi daha önce yazmış olduğum ve doğru sonuca ulaştıran Makaleye yönlendireceğim. [” E-devlet üzerinden kredi notu sorgulama ” ] Kırmızı renkle işaretlediğim başlığa tıklayın. Ve açılan sayfada belirtmiş olduğum tüm yönergeleri takip edin. Sizi kesin sonuca ulaştıracaktır.

E-DevletYalnız belirtmekte fayda görüyorum ki, bu işlemi ayda sadece 1 defa gerçekleştirebilirsiniz. Yani Findeks raporunu e-devlet üzerinden sadece 1 defa alabilirsiniz aylık olarak. Eğer ücret ödemeden finansal geçmişinize bakmak istiyorsanız o halde e-devlet’ portalına giriş yapın. Ve konuda belirttiğim şekilde adımları takip edin.

Bankamatik Kartı Kredi Notunu Etkiler mi?

okEğer şuanda bu satırları okuyorsanız, belli ki finansal geçmişiniz biraz kötü. Bu sebepten ötürü kredi notu yükseltme gibi bir araştırma içerisine girdiniz. Genelde kredi notu, kredi taksitleri ve kredi kartı borcu düzenli ödeme sonucu yükselir, denilir. Yani böyle bilinir. Ben bunun tamda böyle olmadığını söyleyebilirim.

okBir banka müşterisi, banka üzerinden yapacağı tüm işlemler kredi notuna doğrudan etki etmektedir. Kredi kartı veya bankamatik kartı hiç fark etmez. Bu konuda bana güvenebilirsiniz. Kesinlikle denenmiş ve ıspatlanmıştır. Bankamatik kartınızı düzenli kullanmanız durumunda kredi notunuz yükselişe geçecektir.

Bu konuda daha önce uzun uzun kaleme aldığım 2 adet makale mevcut.

Bir tanesi Bankamatik Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler Mi?

Diğeri ise Maaş Kartı Ile Kredi Notu Yükseltme Yöntemi …!

okBir kaç dakikanızı ayırarak bu konulara göz atmanızı tavsiye ediyorum. Sonuç itibari ile söz konusu sizin finansal aciliyetiniz ise bence biraz araştırmak ve bilinçli adım atmak en doğru karar olacaktır.

Kredi Çekmek İçin Findeks Notu Kaç Olmalı ?

okBu en can alıcı mevzu sanırım. Çünkü hep kredi notu sorgulama ve benzeri konular hakkında konuştuk. Peki ya en önemli olan husus yani bütün bu uğraşlar hepsi kredi çekmek için ise, asıl önemli olan notumuzun kaç olması gerektiği.

okÜcretsiz kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirdiniz. Ve kredi notunuz 3 rakamlı sayı çıktı. Ve kredi çekilebilir mi yoksa çekilemez mi ? bilmiyorsunuz. O zaman ne önemi kaldı. Aslında bu konuları daha evvel oldukça çok ele aldım. Mesela Kredi Notum 1000 Kredi Alabilirmiyim ? Hangi Bankalar bu konuda kredi notu 1000 olanlar kredi çekebilir mi diye yazılar paylaşmıştım. Konuya bi göz atın. Belki burada yazmadıklarım olabilir.

okÖncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum ki, kredi notunuzun kaç olduğunun hiç bir önemi yok. Şaşırdınız sanırım. Ama işin bir de cilveli tarafı var. Sevindiğinizi fark ediyorum sanki. Neyse. Şöyle ki, kredi notunuzun düşük olmasının sebebi çok önemli. Asıl kapılar orda kapanıyor yüzlerinize. Yani bankaların kredi vermeme sebebi aslında geçmişinizdeki olumsuzluklar.

ok1000 Kredi notuna 20 bin tl ihtiyaç kredisi çekilir mi sizce. Ben çekildiğini ısrarla belirtmek istiyorum. Hatta 600 kredi notuna da rahatlıkla kredi çekildiğini iddiaa ediyorum. 1000 ve altı olan kredi notu normalde düşük ve riskli gruptur. Fakat bu gruba düşüş sebebinizin ne olduğu çok önemli. Eğer bankalardaki gecikmeler ve yasal takiplerden ötürü bu riskli grupta yer alıyorsanız, o halde hiç şansınız yok.

okNe yaparsanız yapın kredi kullanamazsınız. Çünkü siz gerçekten bankalar nezdinde çok riskli bir müşterisiniz. Ama kredi notunuzun düşük olmasının sebebi, henüz kredi notunuz yeni yeni oluşmaya başlamışsa ve hala üst seviyelere ulaşmamışsa, o halde kredi notu 1000 olması sizin için çok yüksek bir not anlamındadır.

okSebebi ise şudur. Siz bankalarla çalışmamış bir bireyseniz eğer. Kredi notunuz oluşmamış anlamına gelir. Her para yatırma ve çekme işleminde, Kredi kartı kullanımlarınızda ve kısaca finansal anlamda yaptığınız tüm işlemlerde kredi notunuza olumlu yada olumsuz etkilemeyle ilerler. Bu durumda yeni çalışmalara başlamış biri iseniz kredi notunuz yeni oluşmaya başlamış demektir. Bu da sizi riskli sınıfta olduğunuzu göstermez.

okBankalar bunu görür. Ve bu anlamda sizi değerlendirmek ve müşteri portföyüne almak isteyeceklerdir. Bu durumda siz onlar için keşfedilmeye müsait biri olacaksınız. Sizi deneyeceklerdir. Bundan emin olun ki size kredi vereceklerdir. Hele de maaş bordronuz varsa, yani sgk lı olarak bir iş yerinden çalışıyorsanız, muazzam bir müşterisiniz demektir. Rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

17 Yorumlar
 1. Faysal Diyorki

  Ben sorgulattım kredi notu sorgulama işleminden sonra 600 çıktı. Geçen 3 yıl önce yapıkrediden kredi çektim icralık oldum diye herhalde. Şuanda tekrardan 10 binliraya ihtiyacım var sizce başvurup alabilirmiyim. Teşekkürler

  1. Metin Göçmen Diyorki

   Başvuru yapmanızı tavsiye etmiyoruz Faysal Bey. Şuanda kredi notunuz çok düşük kredi çekme ihtimaliniz neredeyse sıfır. Tavsiyemiz kredi notunuzu yükseltmeye çalışmanızdır. Dilerseniz sitemde bununla ilgili bir çok yazı paylaşılmıştır. Önerileri dikkate alıp kredi notunuzu yükseltme yoluna gidiniz. Teşekkürler.

 2. İsmail kulaksız Diyorki

  Kredi notu sorgulama işlemi sonrası kredi notum 1180 çıktı ama başvuru yapıyorum kredi cevabı olumsuz geliyor. Yardımcı olurmusunuz. Ne yapmam gerekiyor

  1. Metin Göçmen Diyorki

   Kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması gerekiyor. Bazı haller dışında genelde bu sayının altında olanlar sıkıntı yaşamaktadırlar. Kredi notunuz yüksek olabilir. Eğer geçmişte kanuni takip süreci geçirdiyseniz kredi notunuz yetersiz kalacaktır. Tavsiyemiz biraz daha beklemeniz. Ve kredi notunuzu yükseltmeniz daha akıllıca bir çözüm olacaktır.

 3. Ümmühan Diyorki

  4 yıl önce kredi çekip üzenli ödedim. 8 taksit düzenli ödedim sonra ödeyemedim icralık oldum ve ardından ödeme yaptık yapılandırdık falan filan. Sonuçta ödedik ve kapattım borcumu. Şimdi kredi notu sorgulama yapıyorum kredi notum 880 görünüyor. Kredi kartım var ve pek kullanmıyorum eşimin bankalarda durumu sıkıntışı ondan olabilirmi. İhtiyaç kredisine ihtiyacımız var ama başvurduğumda olumsuz sonuçlanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sebebi ne olabilir. Teşekkürler

  1. Metin Göçmen Diyorki

   Eşinizin kredi notu sizi etkilediğini düşünmüyoruz. Muhtemelen kredi kartınızı aktif olarak kullanmıyorsunuz. Kredi notunuz kredi çekmek için uygun değil. 1500 ve üzeri kredi notuna ulaştığınızda kredi çekme ihtimaliniz çok yükselir. Ama şuanda sadece yapmanız gereken şey kredi notunuzu daha yukarılara taşımak. Bunun en iyi yöntemi ise
   1- Kredi Kartınızı aktif olarak kullanın. Hesap kesim tarihi gelmeden 1 gün önce tüm borcunuzu kapatın.
   2- Faturalarınızı hesap kartınıza yada kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verip, oradan çekilmesini sağlayın
   3- Borçlarınızı asgarisini değil tamamını ödemeye çalışın.

   Daha fazla öneri için sitemizde bu konu ile ilgili yazılar yazılmıştır. Takip edip, önerileri dikkate alınız. Teşekkürler.

 4. Emirhan Diyorki

  Kredi notu 1100 kredi çekebilirmiyim. Her başvuruda kaç puan düşüyor bilgi verirmisiniz. Teşekkürler

  1. Metin Göçmen Diyorki

   Başvuru yapmanızı tavsiye etmem. Çünkü henüz kredi notunuz kredi çekmek için yeterli değil. Diğer okurlarımıza verdiğimiz cevap sizler için de geçerli. Kredi notunu daha yukarılara taşımaya çalışın. İyi günler.

 5. Sabri Diyorki

  Kredi notu sorgulama ile baktım 1481 görünüyor. Sitenizde okudum her başvuru 20 puan düşürüyor. Başvuru yapmadan önce sormak istiyorum kredi çekebilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi yayınlar

  1. Metin Göçmen Diyorki

   Kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Talep ettiğiniz rakamı iyi değerlendirin. İhtiyaç kredisi için kredi notunuz oldukça uygun. Şansınızı deneyin. %80 ihtimalle kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. İyi günler.

 6. Ferhat Gulmez Diyorki

  Ben kredi kullandım tekrar çekmek istiyorum kredi notum 1100 tavsiyelerinizi bekliyorum

  1. Metin Göçmen Diyorki

   Şuanda kredi notunuz kredi çekmek için yeterli değil. Eğer hazırda şuanda taksitlerini ödediğiniz bir kredi var ise şuanda muhtemelen size yeni kredi çıkmayacaktır. İyi günler.

 7. Lami demir Diyorki

  Şimdi ben şöyle anlatayım. Kredi notu düşüklere kredi veren banka hangisi önce bunu söyleyin bana. Benim kredi notum 1040 garanti bankası vermedi halk bankta vermedi. Sizin tavsiyeniz nedir teşekkürler

 8. Aydın Diyorki

  Krediyi en kolay denizbank veriyor bence

 9. Murat Diyorki

  E devletten kredi notu sorgulama yapılıyor bence ama kredi puanını göstermiyor haberiniz olsun

 10. fırathan Diyorki

  1750 kredi notuna ne kadar kredi çıkar

 11. Ferdi Diyorki

  Kredi notu kaç olmalı ??

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.