Trafik Sigortası Devlet İndirimi

0 70

Sigorta şirketleri Hazine Müsteşarlığının yaptığı toplantının ardından yasal düzenlemelere göre primleri indirdi. Daha önceden sigorta indirimlerinden kaçınan şirketler yapılan yasal düzenlemenin ardından indirimleri başlattı.

10 Trafik sigorta şirket müdürlerini toplantıya çağıran Hazine Müsteşarlığı 660 lira olan prim tutarına 41 lira indirim yapılmasıyla birlikte prim tutarı 619 liraya düşürüldü. Yapılan yasal düzenlemeler ve teknik koşulları değişmesi durumunda fiyatlar aşağıya doğru ivme kazanacak. Mayıs ayına göre bu ay ödenen primle %10 daha ucuz. Aylık olarak belirlenen primlerin tutarı günlük olarak yenilenmeye devam ederek belirlenecek. Verilen teklifler 1 ay boyunca geçerliliğini korumaya devam edecek.

Trafik Sigortası Nedir ?

Kara yolları Trafik kanunu uyarında yapılmazı sorunlu olan motorlu taşıt sigortası, Mali sorumluluk sigortası. Trafik sigortası yaptırılmayan araçlar trafiğe çıkamaz. Türkiye’de yapılan en yaygın sigorta çeşididir. Kara yoluna çıkan tüm motorlu araç sahiplerinin yaptırılması zorunludur ve polislerin baktığı poliçelerden biridir. Sigortası olmayan aracın noterde satışı da yapılamamaktadır.

Trafik Sigortası Devlet İndirimi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.