TC Kimlik Numarası ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

0 33

Banka Kredileri Artık T.C. Kimlik Numarasıyla Kullanılabiliyor. Gelişen bilgi teknolojilerini en süratli ve doğru bir şekilde kullanan sektörler arasında bankacılık sektörü gelmektedir. İster kamusal sermaye destekli olsun isterse de özel teşebbüs destekli olsun bütün bankalar yenilikçi teknolojiyi kullanmak amacıyla müşterilerine süratli, basit ve itimat edilir bir hizmet vermeye çalışıyor.

Yaşanan ilerlemeler noktasında bankalar bünyelerinde sahip olunan olan kredi ürünlerini dahi müşterilerinin gereksinimleri tarafında kullanabilmeleri amacıyla basit bir müracaat tekniği sunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren devlet ve özel sermaye destekli bankaların her biri müşterilerinin T.C. kimlik numarası üstünden kredi kullanabilmelerine imkân sağlıyor.

Her bankanın değişik yöntemler kullanmak amacıyla sunmuş olduğu bu hizmetler tarafında, banka müşterileri kullanmak istediği kredi amacıyla bankanın müracaat kanallarını kullanmak amacıyla T.C. kimlik numarasıyla kredi kullanabilirler.

T.C. İle Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde hizmet veren birtakım bankalar müşterilerinin gereksinimleri tarafında detaylı kredileri yalnızca T.C. kimlik numarasını kullandırmak amacıyla kullandırmaktadır. Nasıl mı? Aşağıda yer alan birtakım bankalar kredi istekleri amacıyla T.C. kimlik numarasını nasıl kullandırdığını bildirmektedir.

Şekerbank, cep telefonun mesaj seksiyonuna KREDI ve T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 1953’e kısa mesaj atmak amacıyla müşterilerine kredi kullandırmaktadır.

Odeabank’ta T.C. kimlik numarasıyla kredi kullanmayı SMS yolu ile sağlamaktadır. Banka müşterileri mobil cihazların mesaj seksiyonuna T.C. kimlik numarasını yazmak amacıyla 8444’e kısa mesaj atmaları yeterlidir.

Devlet destekli Ziraat Bankası müşterileri bütün kredi ürünleri amacıyla cep telefonun mesaj seksiyonuna kredi türü ve T.C. kimlik numarasını 4747’ye kısa mesaj atmak amacıyla kredi müracaatı yapabilmektedirler.

Akbank yapısında tespit edilen kredi ürünlerine müracaatı amacıyla cep telefonlarının mesaj seksiyonuna T.C. kimlik numarasını yazmak amacıyla 4425’e kısa mesaj atmaları yeterlidir. Bu program yalnızca Turkcell müşterileri doğrulusunda kullanılırken, TurkTelekom ve Vodafone müşterileri amacıyla aynı mesajı 0532 750 25 25 numaralı telefon göndermeleri gerekmektedir.

Özel sermaye destekli bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası her türlü kredi ürünü amacıyla müşterilerine SMS yolu ile müracaat yapabilmeleri sağlıyor. Buna göre kısa mesaj seksiyonuna Kredi türü ve T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4411’e SMS göndermeleri yeterlidir.

Türkiye Ekonomi Bankası, yapısında yer alan kredi ürünlerini başka bankalar gibi SMS yolu ile değil T.C. kimlik numarasını kendi internet sitesinde yer alan platforma girmek amacıyla sağlıyor. TEB müşterileri alakalı ekrana lüzumlu bilgilerle beraber T.C. kimlik numarasını yazmak amacıyla kredi müracaatını almaktadır.

QNB Finansbank müşterilerinin T.C. kimlik numarasını mesaj seksiyonuna yazıp 5030’a, Vakıfbank Kredi ve T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 5724’e, Garanti Bankası sırayla T.C. kimlik numarası, kredi miktarı, kredi vadesi ve aylık geliri yazdıktan sonra 3390’a, İş Bankası mesaj seksiyonuna NAKİT ve T.C. kimlik numarasını yazıp 4402’e, Denizbank KREDİM boşluk T.C. kimlik numarasını yazıp 3280’e ve ING Bank müşterileri KREDİ ve T.C. kimlik numarasını yazıp 2205’e kısa mesaj göndermeleri yeterlidir.

Tüm bankalar alakalı müracaatları aldıktan sonra ilk yarım saat ortamında müşterilerine aynı kanal üstünde kredinin neticesine dair geri dönüş yapmaktadırlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.