Taksitli Telefon Alımı İçin Kredi Veren Bankalar 2019

0 30

Telefon kredisi, 36 ay vadeli telefon kredisi, düşük faizli telefon kredisi, taksitli telefon alabilmek amacıyla kredi veren bankalar ve telefon kredisi veren bankalar ile ilgili verileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Telefonlardaki taksit katagorilerinin sıksık olarak güncellendiğini hepimiz biliyoruz. Operatör firmalar doğrulusunda sağlanan faturalı hattın üstüne telefonlarda bile taksit seçenekleri kısıtlanmış, 3 – 6 ay arasında düzenlenmişti.

Daha ardından ise 2018 kasım ayında yeniden 12 aya çıkarılmış ve tüketicinin eli hafifletilmişti. Durum bu tür olunca da telefon alabilmek isteyen ve nakit sorunu çeken bireyler bu durumda oldukça zorlanmış, telefon alabilmek amacıyla değişik arayışlara girmişti. Eğer siz de taksitle telefon alabilmek istiyorsanız bankaların sunmuş bulunduğu telefon kredilerine göz atabilirsiniz. Peki telefon kredileri nedir? Telefon kredisi veren bankalar var mıdır? 36 ay vade ile telefon kredisi çekebilir miyim?

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredisi, telefon alabilmek hedefiyle bankalardan kullanılabilecek bir kredi alternatifidir. Telefon kredilerinde de mantık, bilindik krediler ile aynıdır. Aslına bakarsanız telefon kredisi isminde bir kredi alternatifi yoktur, bankaların ihtiyaç kredileri isminden da anlaşılabileceği üzere tüketicilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli kampanya isimleri ile bankalar doğrulusunda revize edilir ve müşterilere sunulur. Bu kredilerin genel adına ise alış veriş kredileri diyebiliriz. Alışveriş kredisi, günlük tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak adına kullanabileceğimiz kredi seçenekleri olarak gösterilebilir.

Telefonlardaki bu taksit kısıtlamaları olunca da bireyler mantıksal olarak değişik seçenekler kullanarak telefon gereksinimlerini karşılamak istiyor. Bu gibi hallerde hem bankanın hem de ürün satan mağazaların uyuşma yaparak çeşitli kampanyalar yaptığını söyleyebilir. Bu yazımızda ise hem bankaların, hem de teknoloji mağazalarının çeşitli kampanyalarını görebilir ve size en ideal kampanya ile alış veriş kredinizi kullanabilirsiniz.

Sıfır Faizli Telefon Kredisi Veren Bankalar?

Kredi kullanarak telefon alabilmek isteyenler ilk olarak kuşkusuz faiz oranlarına bakacak ve en ideal faiz seviyesine sahip olan bankayı tercih edecektir. Fakat yazımızın ilk bölümlerinde de bahsetmiş bulunduğumuz gibi birtakım teknoloji mağazaları ve bankalar doğrulusunda oluşturulan uyuşmalar ile sıfır faizli kredi kullanmanız bile mümkündür. Peki sıfır faizli telefon kredisi kullanabilmek için ne yapmalıyız? Sıfır faizli telefon kredisi veren bankalar hangileridir?

Vatan Bilgisayar Sıfır Faizli Telefon Kredisi Kampanyası

Vatan Bilgisayar, Fibabanka ile yapmış bulunduğu kredi anlaşması ile müşterilerine sıfır faizli telefon kredisi olanağı sunuyor. Seçeceğiniz rastgele bir telefon 12 ay taksit alternatifi yapılabilmesi de kredinize yaşam sigortası yapma zorunluluğunuz bulunuyor. Kampanya henüz bütün bilgisayar mağazalarında 31 Aralık tarihine kadar geçerli. Fakat kampanyaları da göz önünde bulundurarak yurt bilgisayar mağazasının sıksık olarak bu tarz kampanyalar yaptığını söylemek mümkün.

Vatan Bilgisayar sıfır faizli telefon kredisine başvurmak amacıyla VATAN boşluk TC Kimlik numaranızı 3422 numarasına SMS gönderebilir ve hemen netice alabilirsiniz. Bu durumda mağazaya gitmenize lüzum yoktur. Evinizden bu işlemleri çok rahat yapabilir, olumlu bir mesaj almanız durumunda telefonunuzu satın alabilmek amacıyla mağazayı ziyaret edebilirsiniz.

Telefon Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu tarz kampanyaların dışında kredi kullandırarak telefon sahibi olmanızı gerçekleştiren bankalar da vardır. Bu bankalardan faiz seviyesi düşük olanları seçebilir ve size en ideal olan krediyi kullanabilirsiniz. Faiz oranları ihtiyaç kredilerinden biraz daha düşüktür.

DENİZBANK Alışveriş Kredisi

DenizBank, Media Markt ile yapmış bulunduğu bir anlaşma ile bütün alış veriş ihtiyacınızı 36 aya kadar taksitlendiriyor. Media Markt mağazalarında tespit edilen DenizBank Kredi Köşesini ziyaret ederek o an yapmış bulunduğunuz alış verişinizi hemen taksitlendirebilir, 1 TL bile ödemeden alış verişinizi yapıp mağazadan ayrılabilirsiniz. Bu kredi sekmesini tercih ederek telefon da alabilir, en az 5, maksimum 36 ay olarak taksitlendirebilirsiniz. Vade katagorilerine göre faiz oranları ise değişim göstermektedir.

Bu krediye başvurularınızı yapabilmek için de DenizBank ya da Media Markt’ın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru yapmadan evvelce kredinin bütün detaylarını ve şartlarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

İş Bankası Telefon Kredisi

İş Bankası da, rastgele bir mağaza ile her hangi bir anlaşma yapmadan dilediği yerden alış veriş gerçekleştirmek isteyen müşterilerine bir kredi alternatifi düzenlemiştir. İş Bankası’ndan 36 aya kadar vade seçenekleri ile 1.22 faiz oranları ile kredinizi kullanabilir ve size en ideal fiyat teklifini veren mağazadan telefon alış verişinizi yapabilirsiniz. Bu kredi ile ilgili ayrıntılı bilgileri ise İş Bankası resmi internet sitesinden edinebilir, şubeleri direkt ziyaret edebilirsiniz.

Bankalar Dışında Telefon Kredisi Veren Yerler Var Mıdır?

Bankaların dışında da kredi kullanabileceğiniz birtakım katagorilerin bulunduğunu söylemek mümkün. Mesela faturalı hattınız üzerinden kredi kullanabilirsiniz.

Fakat birtakım hallerde dolandırıcılara da dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Mesela sizden ön ödeme yapmanızı talep ederek kredi kullandıracağını iddia eden birtakım firmalar da bulunuyor. Bu tarz bir kredi kullanma mantığı yoktur! Ön ödeme yaptıktan sonra bahsi geride bıraktığımız firmalar büyük ihtimalle bir daha sizinle görüşmeyecek, her yerden engelleyecektir. Ön ödeme yapmanızı isteyen firmaları iyi araştırmanızı ve bu tarz firmaların meşru olup olmadığını muhakkak öğrenmeniz de yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.