Taksitleri, Borcu Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

0 61

Sürekli aklınızda kredi kartınızı kapatma düşüncesi varken taksitler devam ettiği için kartı kullanıma kapatamıyor ve kapatamadığınız için de alışverişlerinizde kullanmaya devam edip yeni borçlar edinip kısır döngü içine giriyor olabilirsiniz.

Bu yüzden kredi kartı kullanan bireylerin en çok sorduğu sorulardan biri de “taksitleri borcu devam ederken kredi kartımı iptal edebilir miyim?” oluyor. Bu sorunun cevabı “evet”.

Kredi kartınızın borcu varken ve bu borcu ödemeye devam ederken kredi kartınızı iptal ettirme hakkına sahipsiniz.

Bankalar resmi gazetede 10.03.2017 tarihinde yayınlanan 26458 “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” ile kredi kartı iptali başvurusundan sonra 7 gün içerisinde kredi kartınızı iptal etmek zorundalar.

İptal Ettirdikten Sonra Mevcut Borçlarım Ne Olacak?

Kredi kartınızı iptal ettirdiğiniz zaman maalesef borçlarınız kartla beraber iptal olmayacak. Ama ödemelerinize kartınızı aktif kullandığınız gibi aylık periyotlarla kaç taksit borcunuz kaldıysa aynı şekilde devam ettirerek ödeme imkanına sahipsiniz.

Ancak bazı bankalarla kart iptal edildikten sonra düzenli ekstre gönderiminde sorunlar yaşanabiliyor. Eğer borcunuzu düzenli takip etmezseniz bankanız size bildirim göndermediği için borcunuz her geçen gün katlanarak artmaya devam edecektir.

Bu gibi sorunların önüne geçebilmek adına çalıştığınız bankanın çağrı merkeziyle detaylı bir görüşme yapıp ekstrelerinizi düzenli olarak almaya devam etmek istediğinizi bildirmek faydalı olacaktır.

Taksitleri, Borcu Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.