Sicilim Kötü !!! Kredi Çekebilirmiyim ?

0 145

Sicilim Kötü Kredi çekebilirmiyim…? Kredi çekmek istiyorsunuz. Fakat geçmiş tarihlerde kredi çektiniz yada kredi kartı kullandınız. Fakat kanuni takibe takıldınız. Yada gecikmelerinizden dolayı kredi skorunuz yani bir diğer değişle KKB notunuz düştü. Bildiğiniz üzere şuanda bankalar yada kredi kuruluşları kredi kullandırmak için ilk etapta kkb raporlarınızı incelerler.

Hatta anlık sms ile kredi başvurusunda bulunduğunuzda 5 dakika içinde size olumlu olumsuz dönüş yapılır. Kredi skorunuz düşük olduğundan dolayı olumsuz yanıt alırsınız.

Sicilim Kötü Kredi Çekebilirmiyim ?

Siciliniz kötü olduğu zaman kredi çekmeniz neredeyse imkansızdır. Fakat memur kefil yada teminat gösterirseniz kredi çekmenize olanak tanınabilir. Eğer kanuni takipleriniz varsa geçmiş tarihte yada hala süren davanız varsa kredi kuruluşları ile teminat ipotek ve kefil olsa bile dahi kredi çekmeniz imkansızdır. Boşuna başvurularda bulunmayın. Findeks üzerinden takip edebilirsiniz. Skorunuzu ve geçmiş dönem raporlarınıza ulaşabilirsiniz. 1 yada daha fazla kanuni takipleriniz varsa kredi çekmeniz imkansızdır. İnternette sicili kötü olduğu taktirde kredi çekebilirsiniz gibi konulara itibar etmeyiniz. Çünkü bu kesinlikle imkansızdır. Boşuna uğraşmayınız.

Kredi Çekmek İçin  Kredi Notu Kaç Olmalıdır.

Bir diğer merak konusu da kredi çekmek için kkb kaç olmalıdır sorusudur. Daha önceki konularımızda bu durumu değerlendirmiştik. Yine özetle üstünden geçmek gerekirse özetle şöyle: Şuanda rahat bir şekilde kredi kullanabilmek için kredi notunuz 1399 üstü olmak zorunda. Eğer siciliniz kötü yada kkb notunuz düşük ama kanuni takipleriniz yoksa kredi kullanabilirsiniz. Yani kanuni takip sürecine hiç düşmemiş iseniz kredi notunuz 1100 üstünde ise kredi kullanmanız imkansız değildir. Bazen kefil istenebilir. İpotek de istenebilir. Eğer tanıdığınız bir bankacı eşiniz dostunuz varsa size yol gösterebilir. Yani kredi çekmeniz için yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.