Puansız Kredi Veren Bankalar

0 791

Puansız kredi veren bankalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Puansız kredi mümkün mü. Paunsız kredi ayrıntıları konumuzda. Konuyu dikkatlice okumanızı öneririz. Bu konu sürekli yanlış anlaşılıyor. Puansız kredi olayı 2 ana başlık altında inceleyeceğiz.

1- Puansız kredi Mümkün mü ?

Kredi puanınız sıfır ‘0’ olduğunu var sayarak konuyu ele alacağız. Şimdi 2 sebepten ötürü puanınız sıfıra düşebilir. 1. sebebi hiç kredi kullanılmadığı zaman notunuz oluşmaz.

Yani hiç kredi kullanılmadığı taktirde Kredi kayıt bürosu kredi notu nu oluşturamaz. Kredi notu bildiğiniz üzere son 5 yılda bankalardan yapmış olduğunuz alış verişlere bakılarak oluşturulur.

Yani ödeme performansınıza göre oluşur. Düzenli ödemeler yapıldığında her ay bankaların bildirmesiyle kredi notu oluşur. Bu durumda ilk defa kredi kullanacağınız için bankalardan kredi kullanmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü maaş bordrosunu taktim ettiğiniz taktirde, banka bordroya göre size kredi kullanmanız konusunda yardımcı olacaktır. Kolay kredi veren bankalar adlı başlığımızı inceleyebilirsiniz.

  • Akbank ( Son yılların en fazla kredi veren bankası, oldukça hızlı kredi kullanabiliyorsunuz. Sizde vakit kaybetmeden Akbanktan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Denizbank ( Denizbank da akbank gibi şuanda ciddi anlamda kredi dağıtıyor. Adeta zaman zaman gelir belgesi bile istemiyor.
  • İNGBANK ( İng bank oldukça çok reklam yayımlamakta. Ve bir hayli kredi konusunda esnek davranmakta

2- Puansız Kredi Mümkün mü

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki bu sınıfta bulunan kullanıcılar kredi konusunda hiç şansı olmayan kişilerdir. Eğer puanınız ödeme performansınıza dayalı olarak düşmüş ve sıfıra inmişse şansınız hiç yok demektir. Düşünün ki birinden borç alıyorsunuz. Bir adet şahit tutuyorsunuz. Aradan bir süre sonra aynı kişiyi şahit tutuyorsunuz başka birinden borç istiyorsunuz. Sizce aynı kişi size tekrardan şahitlik yapar mı. Bu sadece bir örnekti.

Örnekte şahit Kredi Kayıt Bürosu (KKB) oluyor. Siz kredi kullanmaya gittiğiniz de banka kredi kayıt bürosunda hakkınızda ki istihbaratınıza bakıyor. Yani bir nevi kredi kayıt bürosunun şahitliğini istiyor. Daha önce kredi alıpta ödemediğiniz durumda kredi kayıt bürosundaki notunuz düşük olacaktır. Bu durumda kredi kayıt bürosunun size tanımladığı puan düşük olacaktır. Bankalar da size kredi vermeyecektir.

Siz siz olun kredi kartlarınızı düzenli ödeyin ve kanuni takibe düşmeyin. Çünkü 5 yıl boyunca bu kayıtlar tutuluyor. Özellikle yeni başvuruda bulunmayın.

puansız kredi veren bankalar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.