Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar

0 528

Merhaba Değerli Okurlarımız. Günümüz şartlarına göre krediye duyulan ihtiyaç adeta ekmek ve suya duyulan ihtiyaçtan daha öte duruma gelmiş vaziyette. İçimizde kimse yok ki kredi kullanmamış yada kredi kartı kullanmamış olsun. Özellikle son yıllarda adeta içler acısı duruma gelen parasızlık yoksulluk ve işsizlik sınırlarına da bakıldığında bankalara duyulan ihtiyacı hesaplamak mümkün bile değil.

Kimileri iş kurma peşinde, kimileri borçlanmanın batağına düşmüş, kimileri ise işsizliğin verdiği stres ve bunalım içerisinde çıkış yolları aramakta. Bu durumda bankalar adeta can kurtaran durumuna gelmiştir. Bankalar bu durumu iyi bildiğinden kredi şartlarını oldukça zorlaştırmak durumunda kalmışlardır. Çünkü geri dönüşler oldukça az. Ekonomik krizin verdiği mecburiyetten kredi kullanıp sonrasında ödeme yapamayan binlerce vatandaşımız mevcut. Durum böyle iken bankalar yeni müşterilere pek sıcak bakmamakta.

Düşük Kredi Notu Çözümleri

Daha önce sitemizde düşük kredi notu üzerinde oldukça paylaşımlarda bulunmuştuk. Dilerseniz sitemizde biraz gezinti yaparak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bir kaç Konuyu Sizlerle Paylaşalım.

  • Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim >> Konuya Git
  • Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar >> Konuya Git
  • KKB nedir, KKB raporu nedir >> Konuya Git

Yinede biraz özetleyelim. Kredi notunuz iki sebepten ötürü düşük olabilir.

  1. Şuana kadar hiç kredi ve kredi kartı kullanmadınız. Bankalarda sadece para transferleri yaptınız ve hiç kredi türü ürünlerden faydalanmadınız. Bu sebepten ötürü kredi skorunuz oluşmadı. Eğer durum böyle ise hiç endişe etmenize gerek yok. Gelir belgenizle herhangi bir bankaya giderek kredi başvurunuzu sunabilirsiniz. Muhtemelen gelir belgeniz düzenli bir maaşınız varsa rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz diye düşünüyoruz.
  2. Daha önce kredi çektiniz ve ödemediniz yada ödeme performansınız çok kötü. Zamanında ödeme yapmadınız. Hatta en kötüsü kanuni takibe düştünüz. Kredi puanınız da bu durumlara dayalı olarak sıfır ”0” a düştü. O zaman işiniz oldukça zor. Neredeyse hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız. Siz yinede karamsarlığa düşmeyin. 6 aylık bir süre boyunca elinizde hala bir kredi kartınız varsa onu düzgün ödeme ile kredi skorunuzu tekrardan yükseltebilirsiniz.

Sizin durumunuz bunlardan hangisi tam olarak bilmediğimizden size odaklı bir bilgi paylaşamıyoruz. 1. Madde sizin durumunuz ise eğer belirttiğimiz gibi bir bankaya giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Notunuzu bilmediğimiz için sembolik rakamlar üzerinden değerlendirme yapacağız. Eğer kredi notunuz çok düşük ise yada orta sınıf bir kredi notuna sahip iseniz size bazı banka tavsiyelerinde bulunacağız.

Akbank Düşük Kredi Notuna Kredi Verir mi

Son 1 yıldır Akbank ciddi reklamlar yaparak kredi dağıtmakta. Sanıyoruz ki şuanda en kolay krediyi sunan banka akbank. Başvurmanızda fayda var. Kanuni takipte dosyanız yok ise ve kredi skronuz 1000 ve üzeri ise sms kredi ile ön onaylı başvurunuzu yapıp şansınızı deneyin

Denizbank Düşük Kredi Notuna Kredi Verir Mi

Akbanktan sonra ilk akla gelen banka Denizbank. Bu banka da şuanda popüler kolay kredi veren bankalar listesinde. Başvurmanızda fayda var. Şansınızı deneyin.

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Sitemizde bulunan diğer başlıklara göz atmanız size yardımcı olacaktır.

Hayırlı Günler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.