Ölen Emeklinin Kredi Borcu Ne Olacak?

0 7

okKredi ticari işletmelerin ve ya bireysel olarak başvuruda bulunanların bankalar taraflarından talep edilen miktar kadar maddi olarak desteklenmesidir. Banka tarafından verilen bu kredi belirli faiz oranları ve taksit seçenekleri ile kredi kullanan müşteri tarafından düzenli taksitler ile geri alınır.

okBankalar kredi verirken krediyi talep eden müşteri ile ilgili ön araştırma yaparak bankalar ile yapmış olduğu alışveriş geçmişlerine bakarak güvenilirliğini, ödeme şanslarını, yaşını, yaşam koşullarını, gelir durumunu kontrol eder ve bu şartlara göre kredi verir.

Ölen Emeklinin Kredi Borcu

okBankalar kredi kullandırırken müşterilerini belirli şartlar altında size kredi kullandırarak sizden taleplerde bulunabilir. Bunlardan birisi de kredi sigortasıdır.

okKredi sigortası bankaların verdikleri kredileri garanti altına almak ve geri ödemesini sağlamlaştırmak amacıyla yaptırmak zorunda olunan sigortalardandır.

okBankalar krediyi verirken yaş durumuna göre farklı sigortalar talep edebilir. Belirli yaş üstünde iseniz hayat sigortası, ortalama yaşın altında iseniz işsizlik sigortası yapılmaktadır.

okÖlen emeklinin kredi borcu ne olacak diye düşündüren soruların cevabı böylece ölen kişinin yakınlarını rahatlatır. Sigorta şirketleri tarafından yapılan hayat sigortası kapsamları dahilinde kredi sahibi öldüğü taktirde ölen kişinin kalan kredi borçlarını karşılar.

okBöylece ölen kredi borçlusunun mirasçılarına hiçbir borç kalmıyor ve kredi şirketleri tarafından kredi borçları bankaya ödenerek kredi kapatılıyor. Sigorta şirketleri bu hizmet için kredi devam ettiği sürece sigortadan yararlanabilmenin için belirli bir ücret talep ederler.

İlginizi çekebilir diye KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır ? Şartları Nelerdir? ” Başlıklı yazımızı da paylaşmak isteriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.