Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri ? 2019

0 80

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri ? 2019 Başlıklı Yazımıza Hoş Geldiniz. Eğitim ve öğretim yılı başlar başlamaz en fazla ihtiyaç duyulan şey genelde nakit para ihtiyacıdır. Okul masrafları, harçlar, kırtasiye, ev, eşya ve benzer giderler, nakit paraya olan ihtiyacı gözler önüne seriyor. Ama geldiğimiz süreçte özellikle devletin zirvesindeki bürokratlar ve yöneticilerin eğitime verdiği destekler genelde azımsanmayacak ölçülerde. Özellikle 2019 yılı itibari ile özellikle eğitim ve öğretime oldukça destek sözleri verildi. Şimdi gelelim konunun detaylarına.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri ? 2019

Öğrenciler Kredi Çekebilir mi ?

Bu sorunun yanıtı aslında çok basit. Bankaların çalışma mantığına göz attığımızda genelde geri dönüşü mümkün olabilecek kişilere kredi imkanı sağlamak, bankaların çalışma prensiplerinde var. Peki, öğrenci kredi başvuru şartları nelerdir ? Öncelikle belirtmekte yarar gördüğümüz bir durumu paylaşalım öncesinde. Kredi çekilebilmesi için öncelikle

  • Tc Vatandaşı olmak gerekiyor. Yabancı uyruklu kişilerde farklı şartlar aranabilir.
  • Daha önce kesinlikle kara listeye düşmemeniz gerekiyor. Yani kredi kartı yada kredi kullanıp ödememe durumu yada kanuni takip sürecine girmemiş olmanız gerekiyor.
  • Kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Kredi notu hakkında bilginiz yoksa eğer daha önce kredi notu hesaplama başlıklı yazıda tüm detayları vermiştik. yazıyı okuyun
  • Düzenli olarak banka hesabınıza aylık olarak para akışı olmuş olması gerekiyor. Eğer ilk yılınız ise bu durumu banka görevlilerine belirtmeniz gerekiyor. İstisna durumlar olabiliyor

Kısa ve özetle durum bunlardan ibarettir.

İş bankası Öğrenci Kredi Veriyor mu ? 2019

İş bankası öğrencilere destek olma noktasında oldukça ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda genelde tüm öğrencilerde iş bankası hesap kartı veya iş bankası kredi kartı bulunuyordu. Düşük limitli kredi kartları dağıtma konusunda oldukça ün yapmıştı. 300-500 TL limitli kartlar dağıtmıştı. Buna çoğumuz şahit olmuştuk. İş bankasından kredi kullanmayı düşünüyorsanız eğer önce iş bankasından bir hesap açıp ailenizden gelen paraları oraya yatırtmanız gerekiyor. Sonrasında iş bankasından gelirlerinizi gösterip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 60 aya varan vadelerle düşük taksitlerle 5.000 tl kredi çekebilme şansınız mevcut. Şuanda güncel olarak kredi şartları nelerdir bunu tam kesin olarak bilemiyoruz. Çünkü dönem dönem şartları değişebilmektedir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri ? 2019

Ziraat Bankası Öğrencilere Kredi Veriyor mu ?

Diğer bankalara nazaran ziraat bankasının kredi şartları biraz daha ağırdır. Özel bankalar daha esnek davranabilmekte iken ziraat bankası bu konuda çok esnek değil. Fakat kefil veya aile bireylerinden biri olursa imza karşılığı kredi imkanı sağlayabiliyor. Fakat yukarıda da belirttiğimiz üzere ziraat bankası diğer bankalara göre biraz daha zor bir banka.

Denizbank Öğrenci Kredisi Başvuru

Denizbank tüm bankalardan daha esnek bir bankadır. Tavsiyelerimizin en başında bu banka gelmektedir. 20 bin tl ye kadar kredi imkanı sağlayabiliyor. Fakat bu bankada vade sayısı biraz düşük. Yani en fazla 36 ay vade yapabilirsiniz. Aylık taksitleri yüksek olması durumunda ödeyememe durumunuz olabiliyor. Sadece kimlik fotokopisi ile başvuru yapabilir ve kefilsiz olarak kredi kullanabilirsiniz. Öğrenci olduğunuzu belirtmenize gerek yok. Direk olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Başvurusu 2019

Güncel olarak büyük bankalardan biri olan garanti bankası denizbank kadar esnek değil. Çok hızlı kredi verdiği söylenemez. Ama denemekte yarar var. Öğrenci kredisi diye bir kampanyaları mevcut değil ama aile bireylerinden kredi notu yüksek biri size kefil olursa garanti bankasından kredi çekebilirsiniz.

Akbank Öğrenci Kredi Başvurusu 2019

Akbank da tıpkı denizbank gibi sokaktan geçenlere kredi imkanı sağlıyor. En esnek bankalardan biri olarak önümüze çıkıyor. 48 vade ile 5000 tl kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranları biraz yüksek olabilir ama kredi imkanı sağlama ve hızlı kredi verme konusunda oldukça atik bir banka

Kısaca ve özetle anlatacaklarımız bu kadar. Eğer gerçekten nakit konusunda çok sıkışık durumda değilseniz eğer kredi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kredi çektiğiniz de toplu para çabuk ve hızlı tükenir. Ve öğrencilik hayatınız boyunca kıt kanaat geçinmek durumunda kalırsınız. Bu durumu göz önünde bulundurup öyle kararınızı verin. Başarılar Dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.