Öğrenciye Kredi Veren Bankalar GÜNCEL 2019

0 55

Öğrenciye kredi veren bankalar ile alakalı geniş çaplı ve hiçbir yerde bulamayacağınız faiz farkı oranlarını sizler için bulduk. öğrenci için çoğu banka kredi desteği sağlamaktadır. Bunlar devlet bankalarının yanında özel bankalar da olabilmektedir. öğrenim giderlerinizi üstlenen bankalar ile tahsil-öğretim yaşamınızı kolaylıkla yaşayabilirsiniz.

Bilgilendirme! öğrenciler için kredi veren bankalar listesinde devlet bankaları ve özel bankalar da yer almıştır. Sizlerin yapması gereken bankaların şartlarını iyi okumanız. Part time çalışan öğrenciler kredi alabilirler mi? şeklinde bir çok probleminin yanıtını da yazımızda bulacaksınız. Ayrıca sizlere yardımcı olması açısından 10.000 tl ve 5.000 tl üzerinden örnek hesaplamalarımız da yazı içinde olacaktır.

Ek olarak tüm bankalara ilişkin faiz farkı oranları devamında yer alacaktır. Bu arada öğrenciye faizsiz kredi şansı şimdilik sunulmamaktadır.

Öğrenciye kredi veren bankalar 2018 aktüel liste!

Yaptığımız araştırmalara bakılırsa özel bankalar da dahil bütün bankaların aradığı şartlar değişebilmektedir. Faiz oranları eksiksiz olarak aşağıda verilecektir. Ek olarak siz değerli üyelerimizin hesaplamasını kolaylaştırmak açısından 10.000 tl üzerinden örnek hesaplamalar yapılmıştır. Yapmanız gereken hangi banka size uygunsa ona başvuruda bulunmaktır.

Ziraat bankası eğitim kredisi

Ziraat bankası öğrenci kredisi başvurusu ancak tarım şubelerinden yapılabilmektedir. Bu kredi bir çok avantajlar ile sunulmuştur. öncelikle faiz oranlarından bahsedelim. Tarım bankasından alacağınız krediniz %1,27 faiz oranına haizdir. Krediyi geri ödemeniz arasında güzel bir ayrıntı düşünülmüştür. Taksitlerinizi isterseniz ayda bir, dilerseniz 3 ayda bir ödeyebilme imkanınız var.

10.000 tl tarım bankası öğrenci kredisi için aylık taksit ücretinız 362 tl civarındadır. Toplam geri ödemeniz 13.066 tl olur. şu demek oluyor ki 3.000 tl benzer biçimde bir faiz ödersiniz. Taksitlerinizi ayda bir yerine 3 ayda bir ödemeyi tercih ederseniz 1.104 tl taksit ödersiniz.

Özel lise de okutmak dilediğiniz çocuklarınız için kullanabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş kişilerin özel üniversite de okuması için, dershane giderleri için yada yurt haricinde okumanız gibi eğitimin her alanında kullanabileceğiniz krediniz ziraat’ten. Kredinin öteki bankalara oranla düşük olan özelliği ise vade süresinin 36 ay oluşudur.

Ziraat bankası öğrenim kredisi, kredili mevduat hesabı şeklinde de sunulmaktadır. Kredili mevduat hesabı ek hesap yada ön ödeme hesabı diye de tanınmaktadır. Hesabınızda para olmasa bile banka tarafından belirlenen limitte kredi kullanabilirsiniz.

Krediyi almak isteyen ve part time veya full time çalışan öğrenci’ye kullandırılabilir. Ek olarak öğrencinin eğitimini üstlenen kişiye de öğrenci adına verilmektedir. Diğer kullanım şekli ise öğrenci ailelerinin tasdikı ile verilmesidir. Kredi için bir ekip teminatlar banka tarafınca istenebilmektedir. Kredi taksitlerini ödediğiniz süre boyunca öğrenciye yaşam sigortası yapılmaktadır. Düzgüsel ihtiyaç kredisi için istenilen belgelere ek olarak öğrenci bulunduğunu gösterir belge de ayrıca istenir.

Halk bank öğrenci kredisi (öğrenime destek)

Diyebiliriz ki bankalar içinde en düşük faize haiz olan banka halk bankası’dır. Düşük faizli öğrenci kredisi ile tüm tahsil döneminizi rahatlıkla atlatabilirsiniz. Devlet bankası olması münasebeti ile gerçekten müsait faiz farkı oranı sunulmuştur. En fazlaca 48 ay vade için kullanacağınız bu kredinin faiz nispetı %1,18’den başlamaktadır. Halk bank masrafsız öğrenci kredisi için ise %1,23 faiz farkı ile kredi çekebilirsiniz.

Hesaplamamızı 48 ay vade için %1,18 faiz oranında yapacağız. 10.000 tl halk bankası öğrenim kredisi için 48 ay vadede aylık kredi taksidiniz 288 tl olmaktadır. Toplam geri ödemeniz ise 13.848 tl olur. Tarım bankası ile nerede ise aynı ödemeyi yapmış olmuş olursunuz. çünkü o kredinin vade süresini 36 ay olarak seçtik.

Unutmayın! Bir kredinin vade süresi ne kadar uzarsa o denli fazla para ödersiniz bankaya.

Denizbank öğrenciye kredi (üst limit 60.000 tl)

Denizbank öğrenciye kredi (üst limit 60.000 tl)

Öğrencilere kredi veren bankalar içinde denizbank ile öğreniminizi istediğiniz benzer biçimde tamamlayabilirsiniz. Yurt dışında okumakta dahil. Aynı tarım bankasında olduğu benzer biçimde bu bankadan da bütün masraflarınıza finansman sağlayabilirsiniz. Denizbank’ın diğer bir özelliği ise vade süresine bakılırsa faiz farkı oluşmaktadır. Denizbank üzerinden öğrenim kredinizi 60 ay vadeli ile alabilirsiniz. Dikkat ederseniz vade süresinde ki esneklik ziraat bankasının neredeyse iki katıdır.

Ayrıca okumak istediğiniz okulunuz arasında bu krediye başvuru yapmanız çok kolaydır. Lüzumlu olan tek şey okula kayıt belgenizi ve nüfus cüzdanınızla deniz bank şubesini ziyaret etmek. Başlıkta da dile getirdiğimiz şeklinde en çok 60.000 tl tahsil kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Değişen faiz oranları şu şekildedir:

  • 0-12 ay vade için %1.30 faiz farkı
  • 13-24 ay vade için %1.38 faiz farkı oranı,
  • 25-36 ay vade için %1.50 faiz farkı,
  • 37-60 ay vade için %1.51 faiz farkı uygulanmaktadır.

Şimdi, 10.000 tl öğrenim kredisini denizbank’tan hangi şartlarda alacağınıza bakalım. 10.000 tl öğrenci kredisi için 60 ay vade ile müracaat yapmış olduğunızı düşünürsek. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 274 tl civarında olacaktır. Toplam geri ödeme tutarınız ise 16.483 tl olmaktadır. Vade süreniz fazla lakin ziraat bankasına göre 3.400 tl zarar demektir. Unutmayın vade süreniz ne kadar artarsa o denli çok toplam geri ödemeniz olur. Doğal olarak yukarıdaki faiz oranlarına baktığınızda 60 ay vade için %1,51 Faiz Farkı uygulanmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.