Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri ?

0 52

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemizi ülkemizde 18 yaş üstü olan üniversite öğrencileri için ayrıntılıca araştırarak hazırladık. Yazımızda hangi bankaların ne benzer biçimde avantajlarla öğrencilere kredi kartı olanağı sunmuş olduğu, öğrencilerin kullanabileceği en iyi kredi kartlarını hangi bankalardan alabileceği benzer biçimde önemli hususlara dikkat çektik.

Bankalar içinde sms ile anında müracaat ile netice alabileceğiniz kartların yanında faizsiz nakit avans çekeceğiniz kredi kartları da bulunmaktadır. Temassız ödeme özelliği sunulan karlar da bulunmaktadır. Dilerseniz şimdi belirlediğimiz 4 avantajlı kredi kartını tanıyalım. öğrenciye kredi veren bankalar yazımızdan da part time çalışan yada tahsil giderlerini karşılamak isteyen öğrencilere kredi veren bankalara ulaşabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzde üniversite öğrencilerinin çok büyük bir kısmının kullandığı iş’te üniversiteli öğrenci kredi kartı ile öğrenciler ilk yıl herhangi bir kart ücretine tabi tutulmamaktadır. Bu kartın kullanıcılarına sunmuş olduğu en önemli avantajlar şu şekildedir;

*Maximum’un sunduğu birbirinden özel kampanyalardan yararlanabilme,
*Yapılan harcamalar kararı maxipuan kazanabilme ve bu puanları anlaşmalı mağazalarda nakit para yerine kullanabilme,
*Tamamen opsiyonel olarak temassız özellikli kart fırsatından faydalanabilme.
*Iş’te üniversiteli karta sahip olabilmek için ihtiyacınız olan ancak öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanınız… isterseniz size en yakın iş bankası şubesinden, isterseniz işcep yahut maximum mobil uygulamalarından, dilerseniz de sms ile bu karta rahatlıkla haiz olabilirsiniz.

Sms başvurusu için ünik boşluk tc kimlik numaranızı yazdıktan sonrasında 4402’ye kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Ek olarak iş’te üniversiteli kartın öğrencilere sunmuş olduğu özel ve güncel kampanyaları öğrenebilmek için iş bankası resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Iş’te üniversiteli kredi kartı yıllık ücreti: 22 tl (ilk sene ücretsiz)
Iş’te üniversiteli temassız kart ücreti: 27 tl

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

Ziraat bankası da öğrenci kredi kartı veren bankalar listemizin içinde bankkart genç ile yer ediniyor. Bu kartı diğer öğrenci kredi kartlarından farklı kılan özellik, hem banka hem de kredi kartı şeklinde kullanılabiliyor olmasıdır. Bankkart genç, kyk (kredi yurtlar kurumu) üzerinden burs yahut öğrenim alan öğrencilere özel olarak tasarlanmıştır ve tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. özellik ve avantajlarıysa şöyle;

 • Türkiye’deki bütün ziraat bankası atm’lerinden anında nakit para çekebilme,
 • Hem kredi bununla beraber banka kartı özelliğini kullanarak internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapabilme,
 • Eft/havale veya para çekme/yatırma şeklinde tüm hesap hareketlerini web şubesi üzerinden rahatlıkla kontrol edebilme,
 • Anlaşmalı marketlerde taksitle alışveriş yapabilme ve masraflar sonucunda puan kazanma özelliğini kullanarak anlaşmalı iş yerlerinde bu puanları değerlendirebilme,
 • Kredi kartı işlevinin aktif olması durumunda 90 tl’ye kadar meydana getirilen alışverişlerde temassız kredi kartı özelliğini kullanabilme.

Bankkart genç başvurusunda bulunmak için genc bankkart yazıp 4747’ye bildiri gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra size en yakın tarım bankası şubesinden, çağrı merkezinden ya da internet şubesinden rahatça başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenciye Teb Bankasından Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan birisi de teb’dir. Geçtiğimiz yıllarda geliştirilen bu kart öğrencileri benzeri olmayan fırsatlarla icatturuyor. üniversiteb karta hali hazırda üniversitelerde lisans yahut yüksek lisans öğrencisi olanlar müracaat yapabilmektedir. Kefilsiz olarak meydana getirilen başvurularda sizden nüfus cüzdanı fotokopiniz ve öğrenci hüviyet belgeniz istenecektir. şimdi üniversiteb kartın öğrencilere sunmuş olduğu avantajlara göz atalım…

 • üniversiteb kartla meydana getirilen totalde 50 tl ve üzeri alışverişlerde hafta sonu beyaz perde ve tiyatro için %50 indirim fırsatı,
 • Herhangi bir hesap işletim ücretinin ödenmemesi,
 • Havale ücretinin ödenmemesi,
 • üniversiteb bonus kart sayesinde taksitle alışveriş olanakları.

Tüm bunların dışında üniversiteb karta müracaat yapmak için üç farklı seçeneğiniz mevcuttur. Dilerseniz herhangi bir teb şubesinden, isterseniz 0850 200 06 66 çağrı merkezini tuşlayarak, isterseniz de teb resmi web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurunuzu rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Axess Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenci kredi kartı veren bankalar listemize axess exi26 kart ile devam ediyoruz. Bu kart akbank tarafınca tasarlanmış ve geliştirilmiştir. öğrencilere sms ile nakit para alabilme olanakı sunar ve öteki kartlara gore daha toleranslı ürem oranlarıyla geri ödeme olanağı tanır. Axess exi26 kredi kartının güncel olarak sunduğu fırsat ve avantajlar şu şekilde;

 • Axess üyesi mağazalardan meydana getirilen alışverişlerde chip para kazanabilme,
 • Kazanılan chip paralarla anlaşmalı iş yerlerinden rahatça ücretsiz alış veriş yapabilme,
 • Havaalanı shuttle hizmetini kullanarak belirli illerde havalimanları arası transfer olanaklarından yararlanabilme,
 • üzerinize olan faturalara otomatikman ödeme talimatı verebilme,

Axess exi26 öğrenci kredi kartı başvurusu için;

 • Axess exi26 karta haiz olabilmek için öğrenci belgeniz ve nüfuz cüzdanınız ile beraber en yakın akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek olarak sms ile para alma özelliğini kullanabilmek için para boşluk kartınızın son 6 sayıını yazarak 5990’a kısa ileti göndermeniz icap eder. Bu işlemin arkasından 500 tl aynı gün içinde hesabınıza tanımlanacaktır.

Axess exi26 kart ücreti: bu kartı ilk iki yıl ücretsiz hesap işletim avantajlarıyla kullanabilirsiniz. Ondan sonra ise yıllık hesap işletim ücreti 20 tl tutarındadır.

Bonus genç öğrenci kredi kartı

Garanti banka’sının öğrenciler için sunduğu bonus genç öğrenci kredi kartı çoğu avantaja sahip. Bonus genç kafası, yaşıyoruz hayatı sloganından da anlaşılacağı üzere bol miktarda sosyalleşme imkanı sunan, etkinliklerde sizlere büyük fırsatlar yaratan bir kredi kartından bahsediyoruz. Bonus genç kredi kartının özellikleri şu şekilde;

 • 18 – 25 yaş arasında olan bütün öğrenciler kredi kartını kullanabilir.
 • Bedava alışveriş ve taksit mevzusunda imkanları zorlayan bir karttır.
 • Restoran ve kafelerde 35 tl’ye kadar parasız bonus, itunes ve steam’de 15 tl ücretsiz bakiye,
 • Peşin alışverişleri komisyonsuz şekilde sonradan taksitlendirme fırsatı,
 • Kazanılan her 1 bonusun 1 tl’ye eşit olması,
 • Arzu ettiğiniz vakit ekstre atlatma özelliği,
 • Acil para ihtiyacı durumunda taksitli nakit seçeneği,
 • Bir çok online mağazada bonus imkanı,

Garanti bankası her ne kadar harcamalar açısından pahalı bir banka olsa da öğrenci kredi kartı ile büyük fırsatlar yarattığını söylemeden geçemeyeceğiz.

Bonus genç öğrenci kredi kartı başvurusu için;

öğrenci belgeniz ve t.C nüfus cüzdanınız ile en yakın güvence bankası şubesini ziyaret etmeniz veya bonus genç öğrenci kredi kartı başvurusu sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

Online başvuru için telefon numarası ve t.C. Kimlik numaranızı girdikten sonrasında kredi puanınızda sıkıntı yoksa sisteme öğrenci kimliğinizi ilave ederek 7-12 iş günü içerisinde kredi kartına sahip olabiliyorsunuz.

Kredi kartı elinize geldikten sonra şifrenizi oluşturarak kolayca kullanabilirsiniz.

Detaylı açıklamalarla hazırlayıp sizlere sunduğumuz öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemizi burada sonlandırıyoruz. Bütün bunlara ek olarak, saydığımız kredi kartlarını bankaların resmi web siteleri üzerinden de araştırarak detaylı malumat sahibi olabilirsiniz. Kredi kartları 2019 yılı için başvuru güncelliğini koruyacaktır.

Daha önce benzer bir yazı paylaşmıştık. Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri ? 2019 başlıklı konumuzu okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.