Neden Kredi Çekemiyorum …! Kredi Puanım Kaç ?

0 98

Neden kredi çekemiyorum..? Bu soruya çözüm bulmaya çalışacağız. Bu yazıyı okuduğunuza göre anlaşılan kredi çekme noktasında sorun yaşıyorsunuz. Bir çok bankaya başvurdunuz fakat bir türlü olumlu yanıt alamadınız. Bunun bir çok sebebi vardır. Biz başlıca sebeplerini sizler için burada açıklamaya çalışacağız. Umarız sorununuza açıklık getirmiş oluruz.

kredi notum neden düşük

Kredi Notuna Düşük Olabilir.

Bankalar müşterilerine kredi sağlamadan önce mutlaka kredi notuna bakarlar. Eğer sizde neden kredi çekemiyorum diye düşünüyorsanız mutlaka kredi notunuza bakın. Eğer kredi notunuz 1300 ün altında ise kredi çekme olasılığınız oldukça düşük demektir. En önemli etkenlerden birisi de budur. Kredi notu 2 sebepten ötürü düşük olabilir. Bunu daha önce açıklamıştık. Burada da özetle değinelim.

a ) Ödeme performansınızdan kaynaklı düşüşler… Eğer geçmişte kredi ürünleri kullanıp da ödeme noktasında sıkıntılar yada gecikmeler yaşamışsanız kredi notunuzun düşük olması kaçınılmazdır. Hele de kanuni takip yada yasal takibe düşmüş ise kredi notunuz sıfır seviyelerine düşecektir. Bu durumda kredi çekme şansınız neredeyse imkansız olacaktır. Bu madde de anlatıldığı gibi bir durumda iseniz kredi çekme olasılığınız kesinlikle yoktur. Kefil yada teminat ile tekrardan denemenizde fayda var.

b ) Hiç bankalarla çalışmamış iseniz kredi notunuz oluşmamış demektir. Bu durumda kredi çekmenizin önü açılmaktadır. Kredi notunuz ödeme performansınıza göre oluştuğundan hiçbir geçmişiniz yok ise bu durumda kredi notunuz sıfır demektir. İlk yapmanız gereken şey eğer acil ihtiyacınız yoksa bir şekilde düşük limitli bir kredi kartı alıp birkaç ay düzenli olarak ödemelerinizi yapın. Gününde ödeme yapmanız kredi notunuzu gün be gün arttıracaktır. Eğer kredi kartı alamıyorsanız maaş bordronuzu alıp bir bankaya gidip (maaş aldığınız bankayı kullanmanızı tavsiye ederiz) tekrar başvuru yapmanız. Eğer maaş bordronuz yoksa kullandığınız telekominasyon firmanızla cihaz anlaşması yapmanız. Faturanıza ek taksitle bir cihaz almanız kredi kullanmakla eşdeğer sayılmaktadır. Düzenli olarak faturanızı gününde ödemeniz kredi notunuzun oluşmasında önemli bir etken olacaktır.

risk raporu alın

Risk Raporunuzu Alın

Bunların haricinde kredi notunuzda farklı bir anormallik varsa hemen bankanızdan detayları öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Yada findeks.com üzerinden risk raporunuzu talep edip kredi notunuza etki eden unsurları inceleyin. Orada kredi notunuzun düşük olmasına sebep tüm unsurlar ortaya çıkacaktır. Son 5 yıl da yaptığınız tüm işlemler orada çıkacaktır. Bu şekilde daha kolay sonuca ulaşacaksınız.

Neden kredi çekemiyorum diyorsanız sizde bu önerileri dikkate alın.

Etiketler: Neden kredi çekemiyorum, neden kredi çekemiyorum,

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.