Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

0 17

okKredi kartı müşteri limitleri esas alınarak kanuni bir düzenleme ile sınıflandırılır. Bu düzenleme ilk olarak müşterinin geliri göz önünde bulunduran ve buna göre uygulanan avans limit miktarı belirlenir. Kimi müşterilerin limitleri ve nakit çekim limiti söz konusu olabiliyorken kimi müşterilerin de nakit çekim limiti olmayabilir.

okBunun esas nedeni risk takip ekibinin müşteri üzerinde araştırdığı risk analizi ile belirlenmesidir. Mesela kredi kartı limiti 3000 bin Türk lirası olmuş olsa da nakit çekim yapamıyor olabilir veya kısıtlı bir tutarda nakit çekime imkan sağlıyor olabilir.

Bu gibi durumlarda bankaya ait müşteri hizmetleri aranarak nakit çekimine kapalı bulunan limitin açılmasını veya arttırılması talep edilebilir. Genellikle ret yanıtı alınsa da kimi zaman işlem onaylanabilir.

Karttan Nasıl Nakit Çekilir?

Bu işlem için eğer banka müsaade etmiyorsa en bilinen yöntemlerden birisi herhangi bir kuyumcudan altın alarak arada çok küçük bir zayi ile alışveriş limiti hakkını nakit paraya çevrilebilir. Alınacak altın tek çekim imkanı ile almak gerekmektedir.

Çünkü altında vade işlemi sınırlandırılmıştır. Bu sebeple çekilecek tutar tek çekim olarak hesaba yansır, maksimum 10 Türk lirası zayi ile karttaki alışveriş limitini nakit limite çevirecektir.

Bu işlem kanuni olarak bir suç sayılmamakla beraber en sık kullanılan kredi kartı nakit çekim işlemi arasında yer alır. Ayrıca banka politikası tarafından düzenli olarak ödenen kredi kartı ödemeleri neticesinde nakit çekim limiti arttırılabilir veya komple açılabilir.

Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.