Maaş Kartı ile Kredi Notu Yükseltme Yöntemi …!

0 185

Maaş kartı ile kredi notu yükseltme yöntemi başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Günümüzde neredeyse maaşını bankadan almayan kimse kalmadı gibi bir şey. Bu durumda maaş kartı kaçınılmaz. Yani bir diğer deyişle bankamatik kartı olmayan kimse yok. Maaş kartım var kredi kartım yok kredi notu nasıl yükseltebilirim gibi soru işaretleri varsa kafanızda onları silip atın. Çünkü maaş kartı da bir nevi kredi kartı görevi görüyor. Her ne kadar kredi kartı kadar birebir etkisi olmasa da kredi notunu yükseltmek için alternatif yöntemlerden biridir.

Maaş Kartı ile Kredi Notu Yükseltme Yöntemi

Maaş kartı aynı kredi kartı gibi artık internetten ve her türlü alış veriş merkezlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu durumda yapılan her alış veriş size artı puan kazandırır. Çünkü yaptığınız her eylem kredi kayıt bürosuna bildirilmektedir. Bu durumda aktif bir kart kullanıcısı iseniz yaptığınız tüm harcamalar dikkate alınır. Ve düzenli olarak notunuza etki etmeye başlar. Belirli bir süre geçtikten sonra kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. Bu durumda yapmanız gereken en önemli unsurlardan biri de gerek telefon üzerinden gereksede internet üzerinden kredi başvurularında bulunmayın. Çünkü her başvuru size puan kaybettirmektedir.

Kredi notu ne zaman yükselir

Kredi notunuz kart kullanım ve kredi ödemeleri yada maaş hesabında para bırakmak sureti ile 3 ile 6 ay içerisinde yükselmeler gösterecektir. Fakat ne kadar yükseleceği kimse tarafından bilinmez. Otomatik sistemler üzerinden hareket edildiği için bu durumu kimse kestirememektedir. Ama kullanım şekillerine bağlı değişkenlik gösterse de, ortalama olarak 3 ile 6 ay içerisinde ciddi bir etkisi oluyor diye biliyoruz. Banka hesabınıza otomatik ödeme talimatları mutlaka verin. Ne kadar çok fatura ödenirse o kadar çok kredi notunuza etki edecektir.

Bankamatik Kartı Kredi Notunu Etkiler mi
Bankamatik Kartı Kredi Notunu Etkiler mi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.