Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır Diyenlere Dikkat!

0 46

Kredisi çıkmayana kredi nasıl çıkartılıyor? Kredi çıkartırız diyenlere güvenmeli miyiz? Diyorsanız, kredisicilim.com tarafından özel olarak hazırlanan bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

Kredi Çıkmayana Kredi Çıkartılır


Banka kredileri, bizler için son derece önemli finansal kaynaklardır. İhtiyaçlarımızı karşılamak, ev almak, araba almak, tatile gitmek, diğer borçlarımızı ödemek için çoğumuz banka kredisi çekmekteyiz. Ancak bazı durumlar var ki ülkemizde son yıllarda bunun oranı oldukça yüksektir, kredi taksitlerimi ödemekte zorlanır ve an gelir ki hiç ödeme yapamayız. Ödenmeyen her borç için bir taraftan faiz işlemekte bir taraftan da yasal süreç başlamaktadır. Yasal süre içinde ödenmeyen borçtan dolayı avukata verilmesi ve akabinde icra takibinin başlatılması söz konusudur.

İcra takibi başlatılan kişiler borçlarını ödese bile aradan 5 yıl geçmesi gereklidir ki yeniden kredi çekebilsin! Burada şunu da hatırlatalım, icralık olmasak bile yüksek borç tutarlarımız, ödemeleri aksatmalarımız gibi nedenlerden dolayı kredi notumuz düşmekte ve bu durumda da bankadan kredi onayı çıkmamaktadır. Son yıllarda ortaya çıkan bir durum ise kredi çıkmayana kredi çıkartılması yöntemidir. Bu yöntem ile kredi çıkmayanlar kredi çekebilmekte, aracılar ise bu işten para kazanmaktadır.

Kredi Çıkmayana Kredi Nasıl Çıkartılıyor?


Kredi çıkmayan kişiler bir çare olarak kredi çıkartılır diyenlerin kapısını çalmaktadır. Peki, bu adamlar bu işleri nasıl yapmaktadır? Bu kişiler öyle bir iki kişi değil onlarca belki yüzlerce kişiden oluşan bir ekip ile çalışırlar. Her yerde her bankada adamları vardır. Sistem üzerinden kredi çıkmayan kişinin kredi notu belirli bir süreliğine yükseltilir, kredi sicili temizlenir vs gibi yasal olmayan işlemler yapılır. Kredi çıkmayana da denir şu gün şu saatte şu bankanın şu şubesine git, kredini çek derler. Yani illegal bir şekilde size kredi çıkartılır. Siz de son çare olarak bu yola başvurursunuz.

Kredi Çıkartılır Diyenlere Dikkat!


Bu kişi ve şirketlerin sizden tek beklentisi olan şey ise paradır. Normal banka faizlerinden çok daha fazla şekilde bu adamlara faiz ödemiş olursunuz. Örneğin bir bankadan 20.000 TL 36 ay vadeli kredi çektiniz. Faizi birlikte normalde toplamda 27 bin olarak ödersiniz. Diğer türlü ise bu adamlar sizden para alacakları için sizin 20.000 TL olan kredi ihtiyacınızı 25.000 gösterip, aradaki 5 bin lirayı alırlar. Siz de 25.000 TL üzerinden çekilen kredi için örneğin toplamda 7 bin lira yerine kredi tutarı yükseldiği için 10 bin TL faiz ödersiniz. Yani bu demektir ki faiz ile birlikte toplamda çektiğiniz kredi için 35.000 TL geri ödemiş olursunuz. Aslında cebinize giren rakam ise 20.000 TL’dir. Normal Şartlarda cebinizden 7 bin lira faiz çıkması gerekirken sizin cebinizden bunun iki katı oranında hatta fazla olarak 15 bin lira çıkar. Uzun vadede bu işten % 100 zarar etmiş olursunuz.

Kredi çıkartılır diyen kişilerin belirttiği banka şubesine gideceğiniz zaten o bankadaki iş birlikçi olan personel tarafından önceden bilinmektedir. Siz bankaya gider o kişi ile görüşür kredi başvurusu yaparsınız. Bankadaki o işbirlikçi kredi başvurusu yapar. Zaten daha önceden kredi çıkartılır diyenlerin merkezdeki adamı tarafından sizin kredi notunuz yükseltilmiş ve kredi siciliniz temizlenmişti. Ve bunlar belirli bir süreği misal 2 günlüğüne yapılmıştı. Size de bu yüzden gideceğiniz tarih belirtilmişti. Bankadaki işbirlikçi kredi başvurunuzu bankanın genel merkezine iletti. Genel merkez normal bir şekilde sorgulamasını yaptı. Hiçbir olumsuzluk yaşamadı ve krediniz onayladı. Bankadaki işbirlikçi kredinizin onaylandığını ve ilk başta belirtilen 5 bin lira aracılık ücretini sizden aldı. Ve siz 25.000 TL başvuru yaparak 20.000 TL’nize kavuşmuş oldunuz!

Kredi çıkartılır diyen kişiler sizden ve sizin gibilerden aldıkları paraları kendi aralarında paylaşmaktadır. Bu kişiler emin olun ki sizlerden çok daha rahat bir hayat yaşamaktalar. İnsanlar üzerinden yasa dışı yollarla para kazanmaktadırlar. Bu kişilere dikkat etmenizi, kredilerinizi yasal yollardan almanızı tavsiye ederiz.

Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır Diyenlere Dikkat!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.