Kredi Sicilim Kaç Ayda Düzelmeye Başlar ?

0 52

Bildiğiniz üzere kredi kartı kullanmayı alışkanlık haline getirmekteyiz. Hazır olarak kullanmak ve olabildiğince her şeye harcama yapmak vazgeçemediğimiz özelliklerden birisi. Durum böyle olunca altından kalkılmaz durumlara gelebiliyor, borcumuzu aksatma yaptığımız durumlarda kredi sicilimizi bozmak zorunda kalıyoruz. Belirli bir düzensizlik yaptığımızda bankalar ile olan kredi notumuzda düştüğü gibi sicilimiz bozulduğu zamanlarda yeni bir kredi çekmek için sicilimizi temizlememiz gerekiyor. Bunun için yapmamız gereken şey bankalar ile düzenli ödemeye geçmek ve hiç bir taksitinizi aksatmadan gününde ödemek gerekir. Belirli bir zaman ödediğimiz düzenli yatırımlar sonrası bankalarda sicilinizi tekrar temize almak için ilk adımı atmış olursunuz.

Kredi Sicilim Nasıl Temizlenerek Kredi Notum Yükselir ?

Öncelikle bankalara olan borçlarınızı kapatmanız ve hiç bir banka ile hacizlik durumunuzu bırakmamanız gerekmektedir. Sonrasında yapmanız gereken hesabınıza düzenli para yatırıp, faturalarınızı, kiranızı ve tüm ödemelerinizi düzenli olarak banka üzerinden yapmaktır. Bu şekilde bir yaklaşım ile aylarca düzenli ödeme yaptığınız her hareket bankalar tarafından izlenir ve sizin ne kadar düzenli bir ödeme sistemine başladığınızı anlamalarını sağlar. Hesabınıza gelen ve çıkan paraların size tabi ekstra bir katkısı olacak ve sicilinizde olan bozukluğun üstünü örtmek için bir zemin hazırlayacaktır.

Sicilinizi düzenli ödemeler yaparken kısa zaman sonra temizleyebilecek, bankalar ile olan ilişkinizi temize çıkarabileceksiniz. Sizler için önerdiğimiz düzenli ödemeler ve tüm fatura, kira ve diğer ödemelerinizi yapmanız bankalar ile aranızı düzeltmeye yarayacak bir diğer etkenlerden olarak karşınıza çıkacaktır. Ülkemizde yasa ile çıkan sicil affı ile milyonlarca kişinin bankalar ile tekrar iş yapmasını açması’da büyük katkı sağlamıştır. Sicili temizlenen her vatandaş SSK‘lı olarak bir iş yerinde çalışması durumunda, maaşları bankaya yattığı durumda tekrar kredi çekme ve kredi kartı alma imkanı’da artacaktır.

Kredi Kartı Sicilimi Düzeltmeye Yeterli mi ?

Öncelikle tabi kredi kartlarını düzenli ödemeniz bankalar ile olan ilişkinizi belli bir aydan sonra normale çevirmeye yetebilir. Örneğin düşük limitli bir kredi kartı aldınız ve düzenli olarak ödemelerinizi yapıyorsunuz. Her ay aksatmadan ve hatta gününden önce kartın borcunu kapatarak kredi sicilinizi daha erken bir zamanda temizleme imkanına kavuşursunuz. Bankalar sicilinizi bozduğu uzun zaman için gösterdiği takip ve analizi bu durumda’da gösterecek ve sizin ödeme takibi ile kredi notu ve sicilinizi temiz bir hale getirebilecektir. Düzenli ödeme yapan bir yapıya sahip ve bankalar ile arası çok iyi olan birisi olmak için uygulanacak en olumlu adımlardandır. Ödediğiniz her ay gelen kredi borcunuz sizlere ekstra katkı sağlayacak ve ilerleyen aylarda bankalar ile kredi çekme, iş kredisi alma gibi fırsatlardan’da kolaylıkla yararlanmanızı sağlayacaktır.

Düzenli ödemenin hayatımızda her açıdan bize geri dönüşümü olacağını bilmenizi isteriz. Bir market veya alışveriş merkezinden yaptığımız harcamaları düzenli ödeyerek burada’da kredimizi yükseltmiş oluruz. Bilmeniz gereken bir diğer konu bankaların sizin tüm ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığını kontrol etmesi ve en az son 6 ay içerisinde yaptığınız ödemeleri kontrol ettiğini belirtmek isteriz. Kredi Sicil Affı olmadığı için umudunu kaybedenlerden iseniz yapmanız gereken adımlar bu şekildedir. Önerdiğimiz maddeleri hayata geçirdikten sonra sizde sicilinizi temizlemeye bir adım daha yaklaşabilir, sabit bir işte çalışmanız durumunda veya iş yeri açmanız durumunda bankalar ile çalışmaya gönül rahatlığı ile devam edebileceksiniz. Unutmayalım’ki bankalar ile her zaman işimiz olmakta ve en ufak örneği olarak bir ev almak istediğimizde yüksek peşin paraları ödeyemeyeceğimiz durumlarda konut kredisi kullanmamız gerektiğini aynı zamanda belirtmekte fayda var.

Kredi Sicilim Kaç Ayda Düzelmeye Başlar ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.