Kredi Risk Raporu Nedir – Nereden Alınır – Sorgulama

0 332

Kredi Risk Raporu Nedir – Nerden Alınır Başlıklı yazımızı okuyorsunuz. Kredi risk raporu nedir ve kkb nedir hepsini bu yazımızda siz değerli okurlarımızla paylaşacağız. Çünkü kredi çekerken önümüze çıkan en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Şimdi tüm detayları ile risk raporu nedir açıklamaya çalışacağız.

Risk Raporu Veren Bankalar

Risk raporu genelde kredi notu öğrenme işlemi esnasında opsiyonel bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Yani findeks üzerinden yada bankalar üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yaparken aynı anda kkb raporu talep edebiliyorsunuz. Ek bir ücretle risk raporunuzu temin edebiliyorsunuz. Peki ama nedir kkb raporu. Kredi notunuz düşük ise bunun sebepleri ayrıntılı şekilde sunulmaktadır. Hangi bankadan kredi çekmişsiniz yada kredi kartı kullanmışsınız hepsi ve diğer tüm detaylar ödeme alışkanlıklarınız ve ödeme performansınızın hepsi bu raporda yer alıyor. Peki bu raporu findeks üzerinden değil de bankalar aracılığıyla alabiliyormusunuz. Evet risk raporunu kullandığınız tüm bankalardan temin edebilirsiniz. Aktif olarak kullandığınız bankanızın internet bankacılığına giriş yaparak bu bilgiyi temin edebilirsiniz. Pdf formatında size ulaştırılan risk raporunda ayrıntılarınızı görüntüleyebilirsiniz.


Findeks Risk Raporu

Findeks Risk Raporu SMS

Dilerseniz en kolay ve en pratik yöntemler arasında yer alan findeks.com üzerinden bu bilgiyi rahatlıkla ve daha kolay şekilde temin edebilirsiniz. KKB Risk raporu sorgulama işlemini findeks üzerinden yaptığınız taktirde size e-posta ile iletilir. Yada aynı anda sayfa içerisinde açılır. Hangi bankada ne zaman kredi kullanmışsınız ve zamanında ödeme yapmışmısınız ay ve ay ayrıntılı şekilde gösterilir. Genelde 5 yıl geçmişten itibaren göstermektedir. Son 5 yılda yaptığınız tüm işlemler findeks üzerinden görüntülemeniz mümkündür. Dikkatinizi çekebilir diye Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama …! Kredi Notunu Öğren başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu konu içerisinde siz değerli okurlarımıza ücretsiz olarak kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır öğretiyoruz.

Kredi Notlu Risk Raporu Nasıl Alınır

Bu işlemi kredi notu alırken seçiyorsunuz. Findeks üzerinden kredi notu sorgularken risk raporunuzu da seçip ikisini aynı anda alabiliyorsunuz. Bu şekilde kredi notunuzu aldığınızda aynı anda risk raporunuda alt kısımda detaylı şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Eğer krediye ihtiyacınız varsa ve kredi notunuz düşükse Neden Kredi Çekemiyorum …! Kredi Puanım Kaç ? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu size yeteri kadar bilgi verecektir.

Son olarak ilginizi çekebilir diye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar …? İşsize Kredi …! başlıklı yazımızında varlığından söz etmek isteriz. Bu yazımızda da işinize yarayacak bilgiler yer almatadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.