Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri ?

0 81

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri ? Başlıklı yazımızda siz değerli okurlarımızla tecrübelerimizi paylaşmaya çalışacağız. Şuanda bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen kredi notunuz çok düşüktür. Yada kredi notunuz hiç oluşmamış demektir. Yani daha önce hiç kredi çekmediniz yada halk tabiri ile bankaların önünden bile geçmemişsiniz. Aslında Kredi notuna bakmayan bankalar neredeyse yok denilebilir. Ama kredi notunun düşük olmasının sebebi ile ilgili olarak yazacağımız yazıyı okuduktan sonra kararınızı verebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olmasının Nedeni

Konuya başlamadan önce açıklık getirmek istediğimiz bir hususu hatırlatmak istiyoruz. Kredi notu bankalarda yaptığınız işlemlerle doğru orantılıdır. Yani bankadaki tüm işlemleriniz kredi kayıt bürosuna transfer edilir. Bu durumda kredi notunuz oluşur. Şimdi gelelim asıl meseleye. Kredi notunuz sıfır olduğunu varsayarak konuyu ele alacağız. İki sebepten ötürü notunuz sıfıra düşer.


Kredi Notuna Bakmayan Bankalar
  1. Daha önce hiç kredi kullanmadınız. Ve hiç bir şekilde kredi kartı ve diğer benzer ürünlerden yararlanmadınız. Yani yukarıda belirttiğimiz şekilde halk dilinde bankaların önünden bile geçmediniz. Bu durumda kredi notunuz hiç oluşmamış demektir. Her hangi bir bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda kredi notuna bakmayan bankalar mevcuttur. Çünkü hiç kredili ürün kullanmadığınızdan her banka size bir şans verebilir. Bir maaş bordrosu ile kimliğinizi tebliğ etmeniz durumunda bankalar size kredi verebilir. Eğer çalışmıyorsanız şu konumuzu inceleyebilirsiniz size detaylı fikir verecektir. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar …? İşsize Kredi …!
  2. Önemli ve bir diğer husus kredi notunuzun düşük olmasının en güçlü nedeni olan geçmiş ödeme performanslarınız. Eğer geçmişte kredi kartı alıp kullanıp ödeme yapmamışsanız yada kredi ürünlerini çokça kullanıp ödemelerinizi düzensiz yaptıysanız bu durumda kredi notunuz düşecektir. Bu aşamada size kredi verebilecek hiç bir banka olmayacaktır. Size önerimiz kredi notunuzu yükseltmenizdir. Bu durumda size yardımcı olacağını düşündüğümüz şu konuyu inceleyebilirsiniz. Kredi Notu Yükseltme Teknikleri %100 Çözüm

Eğer 1. maddede açıkladığımız üzere bir durumdaysanız kredi notuna bakmayan bankalar hususunda herhangi bir bankaya gidebilirsiniz. Bu hususta daha önce faydalı olacağını düşündüğümüz bir yazı paylaşmıştık. İnceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Neden Kredi Çekemiyorum …! Kredi Puanım Kaç ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.