Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim

0 463

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim… ? Şüphesiz kredi ve banka hususlarında en çok kafaya takılan sorulardan bir tanesi bu. Kredi notum kaç olmalı, kredi çekmek için findeks puanı kaç olmalı, kkb puanı kaç olursa kredi çekilir. Evet değerli okurlarımız. Burada bu konulara açıklık getirmek üzere konuyu açtık. Konu ile ilgili sorunuz varsa alt kısımda yorum bölümünden yazıp yollayabilirsiniz.

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim

Daha önce benzer konular çok yayınladık. Sanırım çokça daha gündeme getireceğiz. Son yıllarda doların artışı ve ekonominin böylesine karışık olması sebebiyle bankalar vatandaşa kredi verme konusunda oldukça temkinli davranıyor. Her gün yeni güncellemeler yapılıyor. Her banka kendi kriterini kendisi belirler duruma gelmiştir. Ama ortalama 1300 ve üzeri olursa notunuz sanıyorum ki kredi kullanabilirsiniz. Eğer tereddütsüz kredi kullanmak istiyorsanız 1500 ün üzerinde olmanız şart. Kredi notu 1500 ün üzerinde olan her vatandaş kesinlikle kredi çekebilir. Banka fark etmez. İstediğiniz tüm bankalardan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Peki notunuz daha düşük. Mesela 1200 yada 1100 yada daha aşağı. Bu durumda banka görevlileri sizden teminat veya ipotek isteyebilirler. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Son yıllarda oldukça sıkı denetlenen banka sistemleri kredi verme noktasında da çok titiz davranmaktalar. Siz siz olun skorunuzu bozacak her hangi bir gecikmeye girmeyin. Çünkü toparlanması sandığınız kadar kolay olmuyor.

Hoşçakalın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.