Kredi Notu Öğrenme [Sorgulama] Findeks…!

2 120

Kredi notu öğrenme ve kredi notu sorgulama sayfasına hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere kredi notu nasıl sorgulanır, onu öğretmeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere sitemizde de yüzlerce bu tür konuları siz değerli okurlarımıza açıklık getirmeye çalıştık. Yazdığımız tüm konular tamamen okurlarımızı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu öğrenme tamamen elektronik ortamda verilerin toplandığı Kredi kayıt bürosu (KKB) aracılığı ile hem banka görevlilerine hemde banka müşterilerine anında iletilmesi üzere programlanmış bir sistemdir. Önceki konularımızda da belirttiğimiz üzere 0 dan 1900 e kadar olan puanlama sistemi üzerinden ödeme performansına dayalı olarak değişen bir sistem dahilinde çalışmakta olan bir döngüdür. Peki sizin puanınız kaç. Kredi notu sorgulama nasıl oluyor. Ön plana çıkan Findeks üzerinden kolayca öğrenmeniz mümkündür. Öncelikle findeks.com a giriş yapıyoruz.

kredi notu öğrenme

Gördüğünüz şekilde resimde de belirtildiği üzere 5.50 tl + kdv ile anında öğrenebilirsiniz. Öncelikle tc kimlik numaranızı giriş yapıyorsunuz. Ardından herhangi bir bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızı başında sıfır olmadan giriş yapıyorsunuz. Hemen altında bulunan kutucuğu işaretliyorsunuz. Ve Devam tuşuna basıyorsunuz. Karşınıza çıkan önergeleri takip edip ödemeyi yaptıktan sonra kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Banka Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

İlk zamanlarda kredi notu sadece findeks üzerinden öğrenmek mümkündü. Fakat şuan istediğiniz hemen hemen tüm bankalardan bu sorguyu kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Kredi notu sorgulama işlemi eskisi kadar zor değildir. Tüm bankaların internet yada mobil bankacılık sistemini kullanarak kkb sorgulama gibi terimler adı altında bu hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Eğer hiç birini yapmak istemiyor ve daha güvenli olduğunu düşündüğünüz bankaya giderek yapmak istiyorsanız çalıştığınız herhangi bir bankaya giderek müşteri temsilciniz aracılığı ile bu bilgiyi sorgulayabilirsiniz. Kredi notu sorgulama artık dilediğiniz her yerden rahatlıkla yapabilirsiniz. Hatta daha önce paylaştığımız SMS ile kredi notu öğrenme işlemini bile yapabilirsiniz. Konu başlığını veriyoruz. Tıklayın ve sms ile nasıl kredi notu öğrenilir detaylıca öğrenin.

Sms Ile Kredi Notu Öğrenme, Avea, Turkcell, Vodafone

Başlığa tıklayın…!

Konu hakkında yaşadığınız tüm sorunları burada bizimle paylaşabilirsiniz. Editörlerimiz size en kısa zamanda cevap verecektir.

2 Yorumlar
  1. Orhan Diyorki

    Kredi notu hesaplarken bir de hesaplamanın sağlamasını yapın. Sonuçta bankalardan büyük miktarlar talep edilecek. https:// www. hesapkurdu .com/kredi-notu

    1. admin Diyorki

      Teşekkürler yorumunuz için Orhan Bey…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.