Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar

0 358

Kredi notu 0 olana bankalar kredi verir mi. Bu konumuzda bunu paylaşacağız. Aslında son 1 yıldır bankalar oldukça sıkı davranıyor. Yani kredi skoru yüksek olanlara bile kredi verme konusunda oldukça titrek davranıyor. Size tavsiyemiz kredi skorunuz 0 iken kredi kullanmaya çalışmak yerine kredi skorunuzu yükseltip sonra krediye başvurmak. Eğer şuanda zamanım yok diyorsanız o halde araştırmaya devam. ,

Düşük Kredi Notu ile Kredi Çekmek

Kredi notunuz düşük. Hatta başlıkta da belirttiğimiz gibi 0 olduğunu düşünürsek kredi kullanabilirmiyiz. İki şekilde değerlendirme yapacağız.

  1. Hiç kredi ürünlerinden kullanmadınız. Yani bu güne kadar hiç kredi kullanmadınız. Kredi kartınız hiç olmadı. Yani bu yaşınıza kadar bankadan içeri hiç girmediniz. Banka hesabınız var ama kredi kartınız yada kredili hesaplarınız yok. O halde işiniz çok kolay. İlk önce bir banka ile görüşerek 1 adet kredi kartı talep etmelisiniz. Daha önce hiç kredi kartı kullanmadığınız için banka size düşük limitli bir kredi kartı verecektir… Sonrasında yapmanız gereken şey bankada temsilcinizle görüşüp kredi kullanma talebinizi iletmek. Genelde hiç kredi kartı kullanmadığınız için puanınızın düşük olması kredi çekmenize engel teşkil etmemektedir.

  1. Kanuni takip sürecine girdiğiniz için skorunuz yani kkb puanınız 0 olmuşsa bu durumda yapacağınız hiç bir şey yok. Hiç bir banka size kredi vermeyecektir. Boşuna başvuruda bulunup kredi kullanma olasılığınızı düşürmeyin. Teminat dahi verseniz banka size kredi vermeyecektir. Araç kredisi ve oto kredisi hiç fark etmez. Kredi kullanmanız mümkün değildir. Kanuni takip sürecinizin üzerinden 5 yıl geçmeden yeniden kredi kullanmanız mümkün gözükmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.