Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır?

0 56

Her 5 kişiden 3 ü kredi çekmiş durumda. Krediler çekilirken belirli faiz, masraf ve sigorta giderlerine tabi tutularak çekilen miktar üzerinden kayıplar söz konusu olmaktadır. Bu masraflar toplandığı zaman hemen hemen bir taksit bedeli kadar tutabilmekte hatta daha fazla çıkabilmektedir.

Kredi Çekerken Masraflar Bildiriliyor Mu?

Bu sorunun cevabı mutlak surette evet. Aksi halde kredi çekim sonucu aldığınız kredi sözleşmesinde bu tutarlar maddeler halinde yazmaz ise yasal hak talebiniz doğar.

Bankalar bu durumu en ince ayrıntısına kadar düşünerek kredi çekerken sizlere müşteri temsilcileri tarafından detaylı bilgiler verilmekte ve hangi krediyi talep ettiğinize göre hesap özeti tarafınıza teslim edilmektedir.

Kredi dönem tablosu ya da hesap çizelgesi olarak bilinen bu belgede tüm detaylı masraflar ile aylık kredi miktarlarınız tarafınıza sunulur.

Masraflarımı Nasıl Geri Alırım?

Masraf iadesi bankaların inisiyatifleri doğrultusunda geri alınabilmekte ancak çoğu zaman iade talepleriniz red edilmektedir. Bu durumda yapılması gereken şey bankaya yazılı olarak kredi masraf iadesi istediğinizi bildirmektir. Sonucunu bankanın tarafınıza yazılı suret ile vermesi gereklidir.

Yazılı olarak alacağınız red cevabı ile ilçenize bulunan Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunarak en kısa süre içerisinde konuya yazılı cevap alabilirsiniz. Her çekmiş olduğunuz kredi için bu işlemi yapabilme şansına sahip olup zamanında ödemiş olduğunuz masrafları bu günkü değeri ile talep edebilirsiniz.

Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.