Kredi Kartı İle Sgk Ödemeleri Nasıl Yapılır ?

0 52

Sosyal Güvenlik Kurumunun değişen şartlara ve standartlara uyum sağlamak amacıyla özellikle sgk prim borçlarının ödenmesi noktasında bazı yenilikleri de beraberinde getirdiğini görmekteyiz.

2011 yılı itibari ile hizmete alınan bu sistem aracılığı ile kredi kartları ve banka kartları ile sgk prim ödemelerinin önünün açıldığı görülmektedir. Bu hizmet sayesinde işverenlerin, bu konudaki iş yükünün hafifletilmesi sağlanarak, bu durum için harcanacak zamanın üretime yoğunlaştırılması amaçlanmıştır.

Sonuç olarak bu iş için harcanacak emek ve zaman üretim için ayrılarak ülkenin gelişmesine bir nebze olsa katkı sağlanmış olacaktır. Bu sebepleri ile özellikle bu konudaki teknolojik gelişmelerin alt yapılarını hazırlamakta üzerine düşenin en iyisini yapmaya çalışan sgk özellikle kredi kartı bilgilerinin saklanması noktasında ekstra üst düzey güvenlik önlemlerini kurum bünyesinde almaktadır.

Sizlerde işçilerinizin primlerini kolay bir şekilde oturduğunuz yerden ödemek istiyorsanız, sgk’nın oluşturup, sürekli olarak geliştirdiği bu sisteme girerek bu işleminizi halledebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Sgk Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Bu işlemin yapılabilmesi için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sayfasına girerek bu hizmetin yapıldığı sayfaya girilmesi gerekmektedir. Bu sayfaya girilmesinin ardından işverenin gerekli bilgileri girmesi ile önüne kendi bilgilerinin yer aldığı bir sayfa gelecektir.

Bu sayfanın içeriğinde yer alan bilgileri kontrol ettikten sonra, işçilerimizin gerekli olan hizmet numaralarını girerek onlar adına pirim ödemelerini gerçekleştirmektedir. Bu şekilde yapılan ödeme işlemlerini oturduğunuz yerden çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Ayrıca bu ödemelerinizi taksitle yapabilmeniz de sağlayarak ödeme işlemlerinizde ki yükünüzü hafifletmektedir. Bu yöntemlerin kullanım süreçlerinin iyi takip edilmesi şarttır.

Ayrıca kredi kartı ile sgk ödemelerini e devlet sitesi üzerinden de yapmak mümkündür. Bu sayede e devletin hizmetler sayfasına girerek buradan sgk prim borcu ödeme işleminin yapılması için sizleri aynı şekilde sgk prim borcu ödeme sayfasına yönlendirilerek kredi kartı ile sgk borcu ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ödeme işlemleri hayatımızı kolaylaştırması açısından önemlidir.

Bu prim ödemelerini yapabilmek için bankanızın internet bankacılığı sayfasını da kullanarak ödeme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Bankanızın internet bankacılığı için ödemeler kısmından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfadan ödeme seçeneğini kredi kartı ile ödeme olarak işaretlemek yeterli olacaklardır. Böylece kolay bir başka yöntem ile sgk prim borcunuzu ödemenin rahatlığını yaşamak mümkündür. Bu yöntemler sayesinde sgk primleri ödenen çalışanlarınız, işlerine daha çok bağlanarak bu konuda her türlü işi isteyerek yapacaklardır.

Sonuç olarak prim ödenen işçilerin emeklilik için günlerinin dolması hem de primlerinin ödenmesi önemli bir konudur. Bu sebepler ile sgk prim borçlarını ödemede kolay bir yöntem olan kredi kartı ile sgk primi ödeme sizlere her türlü kolaylığı sağlaması açısından önemli bir adımdır.

Kredi Kartı İle Sgk Ödemelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı ile sgk ödemesi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şüphesiz, bu ödemeleri gerçekleştireceğiniz sayfaların seçimi konusunda olacaktır.

Bu sayfalardan sgk’nın kendi ödeme sayfasının ve ya e devlet girişi ile prim ödenmesi her zaman için en güvenilir yollar olacaktır. Bunlar dışında kullanılacak internet bankacılığı yolu da bu konuda güvenilir yollar arasında sayılabilir.

Ancak internet üzerinde bu sitelerden farklı olarak sgk borcunu, kredi kartı ile ödediğini iddia eden sitelere başvurmanız sizlerin zararına olacak bir yaklaşım olabilir. Bunu önlemek adına bu tür sitelerden uzak durulması her zaman için büyük maddi kayıplara uğramanın önüne geçmektedir. Bu sebeple kredi kartı ile sgk ödemlerinde güvenilir yöntemlerin tercihi önemlidir.

Kredi Kartı İle Sgk Ödemeleri Nasıl Yapılır ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.