Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kalkar?

0 53

Kredi kartları, çalındığında ya da nerede olduğu unutulunca müşteri hizmetleri haberdar edilince kullanıma kapatılır. Bu işleme kartın bloke edilmesi işlemi denir. Her iki durumda da kredi kartının tekrar kullanıma açılması mümkün değildir.

Bu nedenle kart sahibi, kartın ait olduğu banka ile irtibata geçerek aynı hesabıyla ilişkili yeni bir kredi kartı talep edebilir. Bankanın müşteri hizmetleri arandığında kartı kaybeden ya da çalınan kişinin kimlik bilgileri, telefon numarası, hesap açarken verdiği güvenlik şifresi vb. sorulara sorularak kendilerine ulaşan kişinin gerçek hesap sahibi olup olmadığı sorgulanır.

Bu sorgulama sorulan sorular eksiksiz bir şekilde doğru cevaplandıktan sonra kaybedilen ya da çalınan kredi kartının yerine yeni kredi kartı talebi işleme alınır. Yeni kredi kartı, hemen hemen bütün bankalar tarafından bir hafta içinde ilgili kişinin kayıtlı adresine gönderilir.

Kredi kartınızın ev ya da iş adresine gönderilmesini talep edebilirsiniz. Kartınız elinize geçtikten sonra, ilk kartınızı aldığınız gibi tekrar şifre belirleyerek kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Kredi Kartlarını Avantajları Nelerdir?

Kredi kartları, nakit taşımanızı önleyerek parayı pratik kullanmanızı, ödeme gücünüzü aşan alışverişlerde hemen hemen dilediğiniz sayıda taksitlere bölerek ödeme imkanı, herhangi bir sebeple nakit paranız olmadığında nakit çekme imkanı gibi bazı avantajlara sahiptir ancak bu avantajlar eğer kredi kartı dengeli bir şekilde kullanılmazsa ne yazık ki dezavantaja dönüşüyor.

Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kalkar?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.