Kredi Kara Listesi Ne Demektir ? 2019

0 12

okKredi Kara Listesi Ne Demektir: Bankada üyeliği bulunan birey konut kredisi, otomobil kredisi ya da yüklü miktar da para çekmesi durumunda bankaya borçlanır. Taksitlenme şeklinde yapılan bu borçlanma banka tarafından aylık verilen tarihlerde ödenmesi gerekmektedir.

okVerilen tarihte ödeme yapmayan birey uyarılır. Bir sonraki ay’a kadar faiziyle birlikte ödenmesi beklenir. Eğer birey tekrar gün geçiriyor ve ödemesini yapmıyor ise borç yapmış olduğu banka tarafından bireye icra gelir. Borç ödeme sorumluluğunu üstlenememiş olan birey kara listeye alınır.

okKara liste de ismi olan bir birey başka bankalara herhangi bir kredi başvuru yaptığında kabul görmez. Ret cevabını kesin bir şekilde alır. Kara listeye; borç ile adını yazdıran, adını kırmızı kalemle çizdirmiş olan, sicilinde sorun olan bireylerin adı alınır.

Kara Listede Olan Biri Başka Bir Bankadan Kredi Çekebilir mi?

okBelirli sebeplerden ötürü adı kara listede olan birey başka bir bankaya başvuru yapmış olduğunda banka bireyi incelemeye alır. Sicilinde olan borçlanma ya da başka bir sorun yüzünden bireyin başvurusunu kabul etmeye bilir fakat birey bu durumu borç yapmış olduğu bankayla görüşülüp gerekli işlem ve prosedürler yardımı ile adını belirli bir süreliğine kara listeden çıkarabilir.

okBu işlem gerçekleşmiş olduğundan başka bankalardan başvuru yaptığında sadece olduğundan yüksek faiz oranlarıyla konut kredisi, ihtiyaç kredisi, belirli miktar para çekme işlemini gerçekleştirebilir.

Kredi Kara Listesi Ne Demektir ? 2019

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.