Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

0 64

Kredi çekmek için bankaya müracaat eden kişiler kredi notu sürprizi ile karşılaşabiliyorlar. Kredi notunun önemi kredi çekerken oldukça dikkat çekicidir. Gelir düzeyi ve kredi notu, kredi kullanımı için başvurduğunuzda bankanın bakacağı ilk verilerdir. Bu nedenle son zamanlarda kredi notu ile ilgili bir çok sorunun vatandaş tarafından merak edildiği görülmektedir. Bu sorulardan en çok merak edilen ise Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi talebinde bulunduğunuz da banka ilk olarak sizin finans geçmişinize yani kredi notunuza bakacaktır. Kredi notu bu noktada neden önemlidir? Çünkü, kredi notu sizin ödeme alışkanlıklarınızı gösteren ve geçmiş dönemlerde ki borcunuza olan sadakati gösteren bir veridir. Kredi notunuz yüksek ise ve gelir seviyeniz de belli bir rakamın üstünde ise her banka sizinle çalışmak isteyecektir. Fakat kredi notu riskli veya çok riskli grupta bulunan kişiler kredi talebinde bulunduklarında gelirleri ispatlanabilir olsa da zorlanabilirler. Bankalar kredi verirken kredi miktarına göre belirli kriterlere bakarlar, kredi notu düşük olanlara da kredi veren bankalar olmasına karşın kredi notunuzu yükselterek daha yüksek meblağlarda kredi kullanma şansını yakalarsınız. Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? Sorusunun cevabı ise alt satırlarda bilginize sunulmuştur.

Öncelikle, kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Bunun için sms ile kredi notu öğrenme vya findeks üzerinden internet yolu ile kredi notu öğrenme veya bankaların internet bankacılığı ile kredi notu öğrenme servislerini kullanabilirsiniz. Bu hizmetler belli bir ücret karşılığı olup bankalarda ki risk raporunuzu ortaya koyan bir tablodur. Öncelikle her vatandaşın aslında kredi notunu öğrenmesi mühimdir. Her an kredi ihtiyacı doğabilir ve kredi çekme konusunda bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat kredi notunuzu bilmiyorsanız ve düşük ise, her başvuru kredi notunuzu daha da düşüreceği gibi olumsuz yanıt alma şansınız da yüksektir.

Kredi notu 0-1900 aralığında değişkenlik gösteren verilerdir. Eğer 0-1100 arası bir kredi notuna sahipseniz maalesef kredi çekme konusunda zorlanırsınız. Özellikle 0-800 arası bir kredi notuna sahip kimsenin maalesef kredi çekme konusunda şansı yok denecek kadar azdır. Bu kişilerin güçlü bir kefil veya teminat göstermesi karşılığı bazı bankalar kredi taleplerine olumlu yanıt verebilir. Kredi çekebilmek için kredi notunuz 1100 – 1900 aralığında olmalı ve özellikle 1400 puanın üstünde olması daha olumlu olacaktır. Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? Sorusuna en iyi cevap 1400 – 1900 puan aralığında olmalıdır.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.