Kredi Çekmek İçin Findeks Notum Kaç Olmalı ?

0 319

Merhaba Değerli Okurlarım. Mevcut hayat şartlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman, kredi ve bankalara bağımlılığımızın artış göstermiş olması, çok da şaşırtıcı değil. Bankaların ve kredi kuruluşlarının eski tarihlere nazaran daha temkinli yaklaşmaları, kredi kullanacak olan vatandaşlara zorlu bir süreç başlatmış olurlar.


Hal böyle oluncada bütün gözler findeks adlı kuruma çevrilmiş olur. İnternet üzerinden genel olarak günlük on binlerce kişi ” Findeks kredi notum kaç olmalı, kredi için notum kaç olmalı, gibi arama terimleri sıklıkla aranmaktadır. Kredi çekmek için findeks notu çok önemlidir.

Kredi İçin Findeks Notu ?

Genelde bankalardan kredi kullanmak için, bankaların başvurduğu ve anlık olarak veri alış verişi yapmış olduğu kredi kayıt bürosu olan findeks.com.tr üzerinden şahsın geçmiş dönem banka ödeme alışkanlıklarını anlık olarak alır. Ve kredi verip veremeyeceklerini bu geçmiş verilere göre değerlendirir. Kredi kullanmak isteyen kişinin findeks kredi notu 1100 ve üzeri olması gerekmektedir. 1100-1499 aralığındaki kişiler gelir belgesi göstermeleri durumunda kredi kullanabilmektedirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.