KOSGEB Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? 2019 Detaylar

0 73

KOSGEB Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?Her bütçeye göre küçük ve orta ölçekli tüm işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı (kosgeb) 1990 yılında kuruldu. Son dönemde genç yatırımcıların artmasıyla beraber ön plana çıkan kamu destekli bu kuruluş oldukça ilgi görüyor.

100 bin tl faizsiz kredi veren kosgeb yardımıyla fazlaca girişimci iş yaşamında kendine yer ediniyor. Bilim, endüstri ve teknoloji bakanlığı’nın alakalı müesseseu olan kosgeb’e başvurular iyi mi yapılıyor sorusu merak ediliyor. öncelikle kosgeb’e başvurmak için hangi şartlar gerekiyor ona bakalım.

KOSGEB Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? 2019 Detaylar

Kosgeb müracaat şartları nelerdir, nereden başvurabilirim?

Kosgeb’e başvurmak ve kredi almak için ilk izleyeceğiniz ismim kosgeb’den onaylı girişimcilik sertifikası almak. Türkiye’nin her yerinden alacağınız bu sertifikaya işkur veya kosgeb üzerinden talepte bulunmanız gerekiyor.

Başvuru sonrası yurttaşlar bir belge ile eğitim merkezine yönlendiriliyor. Devam zorunluluğu olan bu eğitimden sonra kosgeb’e başvurmak isteyenler iş planını taktim etmek durumunda. Iş planı onaylandığı andan itibaren ise iş yeri açılışını gerçekleştirip, kosgeb veri tabanına kayıt oluşturmak şartı sunuluyor. Bu işlemler sırayla uygulandıktan sonrasında kosgeb kredileri sunan bankalardan herhangi birine giderek kredi başvurusu yapılabiliyor. öte yandan kosgeb’e belli şartlar tamamlandığı vakit e-devlet üzerinde de başvuru sağlanıyor.

Kosgeb’e kimler başvurabilir?

Iş yeri açma fikri olan hepimiz kosgeb’e müracaat yapabilir. Kosgeb tarafından desteklenen sektörlere 50 bin tl karşılıklı geri ödemesiz 100 bin tl faizsiz geri ödemeli hibe kredi verilmektedir. Kosgeb,madencilikten tutun da elektriğe kadar birçok alanda yardımcı vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.