KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır ? Şartları Nelerdir? 2019

0 53

Kendi işinin patronu ol mottosuyla yola çıkan herkes KOSGEB kredisini merak ediyor. Devlet doğrulusunda faizsiz olarak verdiği KOSGEB kredisine kimler müracaat yapabilir? KOSGEB müracaat şartları neler, faizsiz KOSGEB kredi nasıl alınır? İşte KOSGEB müracaat şartları ve bütün detaylar…

Kosgeb Nedir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 1990 senesinde kuruldu. Son dönemde genç yatırımcıların yükselmesi ile beraber ön plana çıkan kamu destekli bu kuruluş gerektiğince ilgi görüyor.

100 bin TL faizsiz kredi veren KOSGEB yardımıyla çoğu girişimci iş hayatında kendisine yer ediniyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın alakalı kuruluşu olan KOSGEB’e müracaatlar nasıl gerçekleşiyor sorusu merak ediliyor. Öncelik ile KOSGEB’e başvurmak amacıyla hangi şartlar gerekiyor ona bakalım.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir, Nereden Başvurabilirim?

KOSGEB’e başvurmak ve kredi alabilmek amacıyla ilk izleyeceğiniz ismim KOSGEB’den onaylı girişimcilik sertifikası alabilmek. Türkiye’nin her yerinden alacağınız bu sertifikaya İŞKUR ya da KOSGEB üstünden talepte bulunmanız gerekiyor.

Başvuru ardından vatandaşlar bir belge ile eğitim merkezine yönlendiriliyor. Devam zorunluluğu olan bu eğitimden sonra KOSGEB’e başvurmak isteyenler iş planını sunmak durumunda. İş planı onaylandığı andan itibaren ise iş yeri açılışını gerçekleştirip, KOSGEB veri tabanına kayıt meydana getirmek koşulu sunuluyor. Bu işlemler sırası ile uygulandıktan sonra KOSGEB kredileri yayınlayan bankalardan rastgele birine giderek kredi müracaatı yapılabiliyor. Öte yandan KOSGEB’e belli şartlar tamamlandığı vakit e-devlet üstünde de müracaat sağlanıyor.

KOSGEB’e Kimler Başvurabilir?

İş yeri açma fikri olan herkes KOSGEB’e müracaat yapabilir. KOSGEB doğrulusunda desteklenen sektörlere 50 bin TL karşılıklı geri ödemesiz 100 bin TL faizsiz geri ödemeli hibe kredi verilmektedir. KOSGEB,madencilikten tutun da elektriğe kadar çoğu alanda destek vermektedir.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır ? Şartları Nelerdir? 2019

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.