Konut Kredisi Hesaplama ( Neden Önemli )

0 60

Konut kredisi hesaplamanın neden sizler için önemli olduğunu kısaca açıklamak istedik. Öncelikle ödeyebileceğimiz bir kredi kullanarak ev sahibi olmak hepimizin hayallerinden birisi. Kiraya vereceğimiz parayı daha iyi değerlendirmek ve kendi evimizi almak her zaman en mantıklısı olmuştur. Kira öder gibi ev sahibi olmak için yapmanız gerekenler öncelikle konut kredisi hesaplama araçlarından yararlanmaktır. Kredinizi kendinizi zorlamayacak miktarlarda ödeyerek rahat bir nefes almanız sizler için bulunmaz fırsatlardan birisidir. Düzenli bir geliri olan tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği bu fırsatı çeşitli resmi bankalar ve özel bankalar sağlamaktadır. Kullanacağınız konut kredisi süresince başka bir ev alma imkanınız azalacağı için ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir. Düzenli yaptığınız ödemeler ve gelirinizin yüksekliğine bağlı olarak tekrar bir ev kredisi çekmeniz mümkün olacaktır.

Bankalar Nasıl Konut Kredisi Verir ?

Başvuru yapacağınız banka ilk önce sizin almak istediğiniz evi görmek ister. Ev için eğer konut kredisi uygun görülürse 120 aya kadar vade seçenekleri ile evinizi sizin için alır ve sizin eşit taksitlerle ödemenizi sağlar. Bildiğiniz gibi banka tarafından evin borcu bitene kadar hipotek uygulanır. Kredinizi düzenli ödediğiniz müddetçe sıkıntı yaşamaz ve evinizin borcunu bitirmeye bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Kredinizi kaç ay ödeyeceğinizi ve ödeme planlarını hesaplayarak ayda 1000 TL gibi ödemeler ile başlayabilir, daha pahalı evler için bu fiyat 2.000 TL civarlarına çıkabilir. Aldığınız evin sizlere ilerde getirisi olsun, değer kazansın mantığında alacak iseniz bankalar tarafından katılan faizin hiç bir önemi yoktur. Yıllar sonra evinizin değerlenmesi ve daha pahalıya satmanız mümkün olacaktır.

Konut Kredisi Almak için Gerekli Belgeler !

Bankalardan alacağınız konut kredisi için bazı belgeler gereklidir. Bunlardan bazıları öncelikle çalıştığınız iş yerinden maaş bordosu, imza sürgüsü ve oturduğunuz yerin ikamet adresidir. Bunları hazırladıktan sonra beğendiğiniz evin adresini ve konumunu bankaya bildirerek oraya bir inceleme ekibi gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Eve değer biçen banka görevlileri sizin için uygun olduğu halde konut kredisini sizlere temin etmektedir. Yaptığınız sözleşme gereği evi banka borcunu ödemeden satamaz, devir edemezsiniz. Satın aldığınız evin borcunu toplu ödemek istediğinizde ise bankalar size o zamana kadar olan faizi alır ve geri kalanını düşerek daha az parayla borcunuzu kapatmanızı sağlayabilirler. Bunun için evinizi gönül rahatlığı ile aldıktan sonra ödeme durumunuzu düzeltmiş bir halde borcunuzun tamamını kapatarak’ta büyük bir kar etmiş olursunuz. Ülkemizde kira bedellerinin oldukça yüksek olması’da sizlere bir ekstra fayda sağlayacaktır. Aldığınız evi kiraya vererek gelen parayla kredi borcunuzu ödeyebilir, cebinizden para çıkmadan ödediğiniz vade sonunda evinizi güvenceye alabilirsiniz.

Neden Konut Kredisi Almalıyım ?

Konut için kredi çekmenin büyük avantajları bulunmakta, konutunuzu satın aldıktan belirli bir zaman sonra ilerleyen inşaat sektörü sayesinde daha büyük paralar kar elde edebilirsiniz. Her yıl %10 değerinde bir değer kazanan konutların ilerleyen yıllarda yaptığınız en akıllı yatırım olduğunu fark edeceksiniz. Ödediğiniz miktarın nerede ise %50 fazlasını kazanabileceğiniz ve kiraya vereceğiniz paralarla hemen hemen bedava ev sahibi olabileceğiniz gerçeği ile direk yüzleşebilecek olmanın farkına varacaksınız. Araba almak yerine her zaman bir ev için kredi çekmek daha mantıklı ve daha dönüşüm oranı yüksek yatırımdır. Parasını eve veya bir iş yerine bağlayan kişilerin her zaman karlı çıktığı gerçeği günümüzde sık sık karşımıza çıkmakta ve bize’de tercihimizde yanılmama imkanı sunmaktadır.

Konut Kredisi Hesaplama ( Neden Önemli )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.