KKB Raporum Kaç Olmalıdır…?

0 132

Merhabalar değerli kredisicilim.com okuyucuları. Son dönemlerde en fazla merak edilen konulardan biri olan kkb raporum kaç olmalı sorusunun yanıtını sizlere açıklayacağız. Konu oldukça hassas bir konu. Bu konuda sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Konu hakkında yorumlarınızı bırakabilir, anlık olarak ekibimiz tarafından cevap alabilirsiniz.

KKB Raporum Kaç Olmalıdır…

Son yıllarda doların artması ve ekonomik krize yol açan etkenlerden ötürü bankalar sicili bozuk yada KKB Raporu düşük kişilere kredi verme konusunda oldukça temkinli davranmaktadır. Sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız. Öncelikle ihtiyacınız olan kredi miktarını belirlemeniz gerekmektedir. Biz örnek ve sembolik rakamlar üzerinden sizlere bilgiler vereceğiz. Örnek olarak 10 bin tl kredi için KKB Raporunuz kaç olmalıdır. Ortalama kkb puanınız 1200 ve üzeri olması gerekiyor. Eğer daha önceden kredi kullanıp ödememe durumunuz olduysa bu kkb puanı ile kredi çekemeyebilirsiniz. Bu durum tamamen bankanın insiyatifine bağlı bir durumdur.

KKB Puanım Düşük Ama Kanuni Takibim Yok…

KKB Puanınız düşük ama kanuni takibiniz hiç olmadı. Bu durumda kredi çekme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bankalarda eğer daha önceden kredi kartı ve kredi kullanım durumunuz hiç olmadıysa kkb puanınız muhtemelen sıfır ile 1000 arasında olacaktır. Yüksek ihtimalle sıfır olacaktır. Çünkü kkb puanı tamaman kredi ve kredi kartı ürünlerinin performansına göre oluşmaktadır. Hiç kredi kartı veya kredi kullanmamış iseniz işiniz biraz zor gibi görünüyor. Yapmanız gereken şey düşük limitli bir kredi kartı başvurusunda bulunmak. 3 Ay kadar bir süre kullanıp düzenli öderseniz kkb puanınız oluşmaya başlar. Sonrasında kkb puanınız düşük olsa bile dahi maaşınızın 10 katı kadar kredi kullanabilirsiniz.

Hangi Bankalar Kredi Verir

Yukarıda belirttiğimiz hususu yerine getirdiniz diyelim. Şimdi ne yapmanız gerekiyor. İlk olarak kredi kartını almış olduğunuz banka hangisi ise o bankadan kredi kullanmanız en mantıklı olandır. Tabi bu demek değildir ki öbür bankalardan kredi kullanamazsınız. Tabi ki de kullanabilirsiniz. Ama öncelik kart kullandığınız yada banka hesabı kullandığınız bankadan başvuru yapmanız işleminizi daha da hızlandıracaktır.

Özetle yapmanız gerekenler şöyle;

Öncelikle kkb puanınızı findeks üzerinden kontrol edin. Puanınızın kaç olduğuna bakın. 1200 ve üzeri bir puanınız oluşmuşsa eğer bankaya sms yolu ile başvurun. Zaten cevabı 5 dakika da gelmekte. Eğer olumsuz cevap alırsanız detaylı rapor isteyin findeks ten. Kredi çekmenize engel teşkil eden unsurları gözden geçirin. Burada bizimle paylaşarak sebepleri öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.