KKB Puanı Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

0 299

KKB Puanı nasıl yükseltilir, kredi notu nasıl artırılır, kredi notu nasıl yükselir, kkb puanı yükseltme…. Bu başlıklar üzerinde yoğunlaşmaya çalışacağız. Eğer sizinde düşük kredi notunuz varsa ve yükseltmek için çözümler ve tüyorlar almak istiyorsanız o zaman okumaya devam edin.

KKB Puanı Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

KKB puanı yükseltme konusunu araştırdığınıza göre kredi çekmeye ihtiyacınız var demektir. Muhtemelen çok acil paraya ihtiyacınız var. Şuan ki kredi notunuz yani kkb puanınız kaç olduğunu bilmediğimize göre genel olarak teknikleri ele alıp bilgi vermeye çalışacağız. Konu altında kendi kkb puanınızı belirtip genel durumunuz hakkında bilgi verirseniz size ekibimiz bilgi vereceklerdir. Şimdi gelelim konumuza. Bildiğiniz üzere kkb puanı kişinin ödeme performansına göre ve bankalardaki kişisel durumuna göre 0 ile 1900 arasında verilen bir nottur. Şimdi nasıl yükselir nasıl düşer bunlardan bahsedelim biraz.

KKB Puanı Nasıl Yükselir ?

Şuanda kkb puanı sıfır ” 0 ” varsayarak konuyu ele alacağız. Muhtemelen ya kanuni takipler den ötürü notunuz sıfıra düşmüştür. Eğer kanuni takibe takıldığınız için notunuz sıfıra düştüyse o halde yapmanız gerekenleri kısaca ele alalım. Bildiğiniz üzere kanuni takip süreci 5 yıl gibi süreyle sürekli raporunuzda gözükür. 5 Yıldan sonra silinir. Tabi hemen karamsarlığa kapılmayın. Eğer hala bir kredi kartınız varsa, durumunuz hiçte kötü sayılmaz. Kısa bir sürede notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi kartınız yoksa yine üzülmeyin.

Size bazı kimsenin bilmediği taktikler vereceğim. Kredi kartınızın limiti her ne olursa olsun. Sürekli düzenli kullanıp hesap kesim tarihinden 1 gün önce tamamını yatırın. Eğer mümkünse artıya geçin. Yani 5-10 tl fazla yatırın.

Aynı gün kullanmayın. Limitiniz sürekli bulunsun. 500 TL limitiniz varsa hepsini kullanmayın. 50-100 tl gibi bir tutar bulunsun. Mümkünse farklı illerde kullanmaya özen gösterin kartınızı. Bu husus çok önemli. Ve otomotik ödeme talimatları verin. Telefon faturası elektrik faturası vs. vs. otomatik ödeme talimatları skorunuza ciddi ölçüde etki sağlayacaktır. Ve en önemli hususlardan bir tanesi ise kullanmadığınız hesaplarınızı ve bankamatik kartlarınızı iptal edin. Varsa kartınıza bağlı  bir bireysel banka hesabı ona azda olsa 5-10 tl para atın kalsın. Bu şekilde 3 ayda skorunuzu 1000 ve üzeri bir yere çıkartacağınızdan şüpheniz olmasın.

Eğer kredi kartınız yoksa 1 adet hesap kartı ve bir adet mobil hat bile işinizi kolaylaştıracaktır. Hattınızın üstüne bir cihaz satın alın. Rakamı hiç önemli değil. ister 100 tl ister 10 bin tl. Son yapılan düzenlemelere göre. Operatörünüzden hat üstüne aldığınız ürünlerler kredi kurumunda kayıt altına alınmaktadır. Yani kredi kullanmışsınız gibi görünmekte. Düzenli olarak faturanızı ödemeniz durumunda kredi skorunuzda ciddi bir düzelme ve yükselme söz konusu olmaktadır. Ve en önemli husus ise sık sık kredi başvurusunda bulunmak. Her başvuru 20 puan düşürmektedir. Bunu bilmediğinizi varsayarak söylüyorum. Siz her bir kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda skorunuzdan 20 puan düşmektedir.

Bizim anlatabileceklerimiz bu kadar. Yeni bir konuda görüşmek üzere. Hoşçakalın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.