KKB ne demek – Risk raporu nedir ?

0 347

KKB nedir, KKB raporu nedir ? Bilmeyenler için biraz bahsetmek istiyoruz. Aslında son yıllarda çokça gündeme gelen bir konu. Önceden çok fazla bilinmemekteydi. Findeks in ortaya çıkmasıyla herkesin gündemine aniden giriş yapan KKB Puanı mevzusu inceden inceye araştırılma konusu oldu.

KKB Nedir

KKB kısaltılmış bir terimdir. Açılımı ise; Kredi Kayıt Bürosu” şeklindedir. Tüm banka ve kredi kuruluşlarının bağlı olduğu kayıtların bir araya toplandığı ve gizlendiği bir birimdir. Findeks.com üzerinden kredi kayıt bürosunda bulunan istihbaratınıza bakabilir detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Günlük sorgulayabilir son 5 yılda neler yaptığınıza ve nasıl bir geçmişe sahip olduğunuza bakabilirsiniz. Genelde 0 ile 1900 arasında bir puanlama sistemi vardır. Eğer geçmişiniz temiz ise karşınıza bir puan çıkacaktır. Kişiye göre değişkenlik gösteren bu puan genelde 1500 gibi bir rakamın üstündeyse bu duruma çok sevinmelisiniz. Çünkü 1500 ve üzeri puanı olan vatandaşlara bankalar kapılarını sonuna kadar açmakta.

Ve istedikleri krediyi kolaylıkla sağlamaktadırlar. Sizde vakit kaybetmeden findeks.com a girip kredi puanınıza bakın. Ve ihtiyacınız varsa eğer hemen bir kredi kuruluşuna yani bankaya gidip kredinizi kullanın. Aklınıza takılan sorularınız varsa konu altında bulunan yorum bölümünden bize ulaştırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.