Kartımı Atm Yuttu Ne Yapmalıyım – Acil Çözüm

0 98

Kartımı Atm Yuttu Ne Yapmalıyım – Acil Çözüm başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Hemen panik yapmayın. Bu olası bir durumdur. Banka kartı kullananların çok sık rastladığı bir durumdur. Banka ATM ler genelde bunu bir çok sebepten ötürü yapar. Sizinki bunlardan hangisi bilemiyoruz fakat biz ana başlıcalarını paylaşalım.

1 – Son Kullanma Tarihi Geçmiş Olabilir

Başlıkta da belirttiğimiz üzere son kullanma tarihi geçmiş olan atm veya kredi kartlarını atm geri iade etmeyebilir. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey panik yapmadan kullandığınız bankanın müşteri temsilciliğini arayarak kartınızın son kullanma tarihi geçtiği için atm yuttu diğip yeni kart talep etmeniz. Hatta bir çok banka bu işlemi şube içerisinde kurdukları kart basım merkezlerinde anında yeni kartınızı basıp size verebilmekteler. Her durumda bankayı aramanız ve bilgilendirmeniz gerekmektedir.

2 – Unutulduğunda Kartı Yutabilir

Bu durumda çok sıklıkla rastlanan bir durumdur. Eğer sizde kartımı atm yuttu ne yapmalıyım diyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biriside budur. Genelde bir çok banka bunu bildiği için önce kartınızı uzatır sonra paranızı uzatır. Fakat para çekme işlemi yapıldığında bu geçerli. Zaman zaman atm lerin önünden geçerken esktrenize yada güncel harcamalarınıza bakmak için de atm leri kullanabiliyorsunuz. Bu durumda uzun süre işlem yapmadığınızda banka atm leri kartınızın güvenliği için el koyabiliyor. Eğer banka şubesinin önündeki atm yi kullandıysanız hemen yapmanız gereken şey içeri girip durumu anlatmak. Genelde yetkililer atm nin içerisine girip kartınızı alıp size iade edebilir. Bu durumda müşteri temsilcisini aramanıza gerek yoktur.

3 – Kanuni Takip Sürecindeki Kartlar

Kartımı atm yuttu mağduru durumunda olan banka müşterileri genelde kanuni takibe düştükleri durumda kartını atm ye koyduğu anda otomatik olarak karta el konulur. Bu durumda yapacağınız bir şey yoktur. Kartınızı iade alamazsınız. Ne yaparsanız yapın kartınızı bir daha iade alamazsınız.

Kartımı Atm Yuttu Ne Yapmalıyım

4 – İptal Edilen Kartlara El Konulması

Zaman zaman farkında olmadan yada farkında olarak kartları iptal ettiğimizi unuturuz. Bu durumda iptal edilen kartı imha etmeyi unuttuğumuzda, kullanmak istediğimiz anlarda atm ler otomatik olarak karta el koyar. Bu durumda da yapacağınız bir şey yoktur.

Kısaca ve özetle siz bunlardan hangisini yaşadığınız bilemiyoruz. Ama eğer şüphe duyduğunuz bir durum var ise yapmanız gereken en önemli şey mutlaka ilgili bankanın müşteri temsilciliğini aramanız gerekiyor. En sağlıklı olanı da budur.

Daha Önce Paylaştığımız Konu Dikkatinizi Çekebilir. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar …? İşsize Kredi …!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.