İş Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır ? ( Detaylı Anlatım )

0 42

Günümüzde ayrı bankalar arasında yaptığımız para gönderme işlemlerine bildiğiniz üzerine Eft adını veririz. Bir bankadan diğer bir banka hesabına Eft yaparak ödemelerimizi ve para transferlerimizi gerçekleştirebiliriz.  Bu gibi durumlarda eft saati bitmeden işlemlerimizi yapmalı ve paramızın hızlı bir şekilde diğer hesaba geçmesini sağlayabiliriz. Bu işlemleri hem dışarıda bulunan bankamatikler aracılığı ile, hemde online işlem merkezi üzerinden yapma şansımız bulunmaktadır.  Yatırdığınız parayı yanlış bir hesaba gönderdiğini düşünebilir, yaptığınız işlemi geri iptal etmek isteyebilirsiniz. Bunun için korkacak bir durum bulunmamakta ve hemen yapmanız gereken işlem karşı hesabın havuzuna düşmeden iptal ederek gönderimi durdurmaktır.

İş Bankası Eft Nasıl İptal Edilir ?

Eft iptal etmek için çok hızlı davranmanız gerekmektedir. İş Bankasından Eft talimatını mesai saatleri içinde yaptığınız zaman en geç 15 dakika içerisinde karşı hesaba yatırma işlemi tamamlanır. Paranız karşı hesaba geçtiğinde iptal etme işleminiz zor olacağı için elinizi çok hızlı tutmanız gerekir. Hemen mobil bankacılık veya 0 850 724 0 724 müşteri hizmetleri numarasını arayarak hızlı bir şekilde Eft işlemini durdurabilirsiniz. Uzayan süreçte para karşı tarafa gitmiş ise bu işlem uzayacak ve bankalar arası görüşme sonrasında paranız geri iade edilebilecektir.

Karşı Hesaba Eft Ulaşması Durumunda Ne Yapmalı ?

Yatırdığınız paranın karşı hesaba ulaşması durumunda iptal etmeniz daha zor olacaktır. Bunun için bankanız karşı bankaya geri ödeme için başvuruda bulunur ve karşı hesabın sahibinden yatan para ile ilgili geri ödeme onayı ister. Yatırdığınız kişi’de paranın yanlışlıkla geldiğini doğrular ve iadeyi kabul eder ise kısa süre içinde paranız geri hesabınıza yansıtılır. Bu gibi sıkıntıları yaşamamak için çok hızlı davranarak paranızın karşı hesaba geçmeden iptalini istemeniz size her zaman daha çok zaman kazandıracaktır. Günümüz teknolojisine göre mesai saatleri içerisinde yapılan bazı Eft işlemleri bir dakika kadar bir süre içerisinde gerçekleştiği için her zaman yatıracağınız hesabın doğruluğunu iki kere kontrol etmenizde büyük fayda var. Yatırdığınız kişi parayı hesabından çekmesi durumunda’da geri ödeme süreci uzayacağı için tekrar tekrar kontrol etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Eft Saatleri Dışında Gerçekleşen İşlem İptali !

En kolay geri iptal seçeneği olarak kullanılan bu transfer işlemidir. Mesai saatlerinde bankalar arası para yatırma işlemi gerçekleşmediği için yapmanız gereken hemen İnternet bankacılığı uygulaması veya İnternet üzerinden direk sisteminize giriş yapmak ve Para transferi bölümüne giriş yaparak Eft seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan pencerede Eft işlemi bekliyor seçenekli transfer talebinizi göreceksiniz. Yapmanız gereken hemen orada bulunan seçeneklere tıklayarak iptal etme tuşuna basmanız olacaktır. Bu işlemden sonra göreceğiniz Eft işlemi bölümünde bulunamayan bir sayfa çıkacak ve paranız hesabınızda duracaktır. Mesai saatleri dışında başka bankaya para transferi yaptığınızda doğruluğundan emin olma süreniz daha çok uzayacağı için sizlere uzun bir süre zarfı sunacak ve paranızı dilediğiniz zaman mesai saatleri başlamadan iptal ederek hesabınıza alabileceksiniz.

İş Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır ? ( Detaylı Anlatım )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.