INGBANK İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

0 50

İnternet bankacılığı, şubeye ya da ATM’ye giderek sıra bekleme ve süre kaybetme sıkıntıları olmadan internet erişimi tespit edilen her türlü cihazdan gerçekleştirilebilecek bankacılık işlemlerinin bütününe denir. Fakat mobil bankacılık ile karıştırılmamalıdır çünkü mobil bankacılık sadece cep telefonlarında mevcuttur.

İnternet bankacılığı, şubede yapılabilen fazlası prosedürün internet üzerinden de yapılabilmesine imkân tanır. Sonuç olarak şubelerin iş yükü azaltılmış olurken banka prosedürü gerçekleştirme isteyen halk teknoloji tüketimine teşvik edilmiş olur.

İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Eğer şimdilik şifre oluşturulmamış ise www.ingbank.com.tr adresinde sağ üst köşede tespit edilen internet şubesinin yanındaki şifre al bağlantısına tıklanır ve yeni şifre oluşturulur. Bu noktada kart numarası ile cep telefonu numarası gerekir. Zira cep telefonuna istikbal onay kodu ile doğruluğunu sağlama yapılması emniyet yönünden vazgeçilmez ve ihmal edilemez bir zorunluluktur.

Şayet halihazırda bir şifre mevcutsa fakat mevut olan şifre hatırlanamıyorsa İnternet Şubesi yazan kısımdaki bireysel bağlantısına tıklanır ve çıkan ekranda da yardım istiyorum bağlantısına tıklanması gerekir. Burada 4 adet alternatif ile karşılaşılacaktır. Bu alternatifler arasından şifremi bilmiyorum alternatifi seçilir ve altta açılan alternatiflerde de eğer bir kart mevut ise kartım var alternatifi işaretlenir. Ardından açılacak olan ekrandan kart numarası ve cep telefonu numarası girildikten sonra doğruluğunu sağlama yapılarak yeni bir şifre istenir.

İnternet Bankacılığı Şifresini Unutmamak İçin Ne Yapılabilir?

Öncelikle hiçbir şekilde şifreyi bir kağıda not etme yoluna başvurulmamalıdır. Zira bu kağıt her an kötü niyetli bir yabancının eline geçebilir ve yabancı sisteme bu şifre ile giriş yapabilir. Şayet cep telefonuna not ediliyor ise kesinlikle telefona internet bankacılığı şifresinin güvende olması amacıyla bir şifre belirlenmelidir. Fakat en mantıklı yol, sadece şifreyi belirleyen banka müşterisinin aklında kalacak cinsten bir şifre belirlemektir.

Bu tespit edilen şifre diğer insanlar doğrulusunda rahatlıkla ön görü edilebilir olmamalıdır. Mesela doğum tarihi, müşterinin tuttuğu takımın kuruluş senesi, müşterinin çocuğunun doğum senesi aynısı bir şifre belirlemekten kaçınılmalıdır.

Unutulmamalıdır ki fazlası vakit bireylerin bütün servetini emniyet altına alan sadece bir internet bankacılığı şifresidir.

INGBANK İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.