Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek Mümkün?

0 46

Gelir belgesiz kredi çekmek amacıyla bütün bankalar doğrulusunda aranan birtakım şartlara sahip olmak gerekmektedir. Kamu ve özel bankalar doğrulusunda verilen kredilerde müracaat sahiplerinin kredi notlarına ve borç hallerine ehemmiyet verirler. Başvuru sahibinin kredi notlarını ve borç durumlarını araştıran bankalar değerlendirmelerini yaparlar. Yapılan değerlendirme neticesinde göre müracaat sahiplerine kredi kullandırmak konusu ile ilgili olumlu ya da olumsuz sonuca varmaktadırlar.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019 senesinde genelde kredi notuna göre oluşturulan değerlendirmelere göre uygulanmaktadır. Kredi müracaatlarında gelir belgesi beyan edilmesi ve çekilen kredinin ödenme halinde kazanca sahip olunması gerekiyor. müracaat sahipleri çektikleri krediyi ödeyemeyecek civarda olurlarsa kredi müracaatları olumlu dönüş almamaktadır. Çiftçi, esnaf ve bordrosuz çalışan bireylerin bankalardan kredi kullanabilmeleri amacıyla;

 • Sürekli olarak aynı banka ile çalışıyor olmaları gerekmektedir.
 • Aylık belirli bir para akışının hesaplarında olması gerekmektedir.
 • Hesap sirkülâsyonları ve hesaplarındaki parayı göstermeleri icabetmektedir.
 • Kefil göstermeleri gerek. Gelir belgesi olmayan şahıslar kefil göstererek kredi kullanabilirler.
 • İpotek yolu ile kredi kullanmak olası olmaktadır. Taşınmaz mal sahibi olan şahıslar bankaya ipotek tesis ettirmek sureti ile kredi kullanabilirler. Bankalar doğrulusunda verilen ipotekli kredilerinden yararlanmak olası olmaktadır.
 • Ek gelir beyan eden şahıslar gelir belgesiz kredi kullanabilirler. Ek gelir gösterilebilecek belgeler arasında kira ödemesi, anne ya da babadan kalan emekli maaşları olmaktadır.
 • Taahhütte bulunmak gelir belgesiz kredi kullanımlarında mühim olmaktadır.
 • Bankalarda yatırım ve birikim hesabı sahibi olan şahıslara gelir belgesiz kredi kullanımlarında basitlik sağlanmaktadır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kullanılabilen Bankalar

İnternet bankacılığı üzerinden oluşturulan müracaatlar ile kredi çekme imkanından yararlanmak amacıyla kullanılabilecek seçenekler krediler şunlardır;

 • Odeabank kredileri
 • Aktifbank N Kolay kredi
 • ING BANK kredileri
 • Enpara cep bankacılığı kredileri
 • CepteTEB kredisi

Çalışmayan ve gelir belgesi olmayan kadınlara kredi desteği gerçekleştiren çoğu banka bulunmaktadır. Kredi müracaatlarında genel olarak gelir belgesi talep edilmektedir. Gelir belgesi olmadan müracaat yaparak kredi kullanma imkânından yararlanan ev hanımları kredi desteği gerçekleştiren bankalar yardımıyla asli greksinimlerini kredi kullanarak karşılama fırsatını yakalamaktadırlar. Ev hanımlarına gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar şunlardır;

 • TEB
 • Ziraat bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank
 • HSCB
 • ING Bank
 • Citibank

Belirtilen bankalara bireysel kredi müracaatında tespit edilen ev hanımları gelir belgesiz kredi kullanma imkânından yararlanabilirler. Kredi müracaatlarını banka şubelerine giderek, internet üzerinden ve SMS ile yapan ev hanımları bireysel kredi kullanım olanağına sahip olmaktadırlar. Kredi müracaatlarında bankalar doğrulusunda genel olarak kredi notlarının yüksek olması özelliği aranmaktadır. Hem de müracaatte bulunulan bankaların müşterisi olan ev hanımları başvurdukları kredilerden daha olumlu netice alabilmektadırlar.

Çiftçi ve Esnaflara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bordrosuz çalışan şahıslar maaş bordrosuz olarak kredi veren bankalara müracaatte bulunabilirler. Tarım ve hayvancılık bölümünde çalışmalarını devam ettiren çiftçiler Ziraat Bankasına müracaatte bulunarak maaş bordrosuz kredi çekme olanağına sahip olurlar. Esnaf ve sanatkârlar ise Halk bankası şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve bordrosuz kredi kullanımları ile ilgili bilgi alabilirler. Memurlar ise maaş bankası olan Vakıfbank şubelerine bordrosuz olarak kredi talebinde bulunabilirler.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

Odeabank gelir belgesiz kredi kullanımları belirli bir limit dâhilinde gerçekleşmektedir. Odeabank ’tan gelir belgesiz kredi çekmek amacıyla müracaat sahiplerinin kredi notlarının yüksek olması lüzumir. Finansal işlemlerinde daha evvelce kara listeye girmiş olan bireylerin kredi müracaatları olumlu dönüş almamaktadır.

Kredi müracaatları online olarak yapılabilmekte fakat kredi kullanım neticeleri şubelerde belirlenmektedir. 60 aya kadar olan vade seçenekli kredilerden yararlanmak amacıyla bankanın gelir belgesiz kredi müracaatı adresini ziyaret etmek ve müracaatte bulunmak gerekir. Internet üzerinden oluşturulan müracaatlarda 30 bin TL’ye kadar kredilerden yararlanmak amacıyla kredi ayrıntılarını inceleyerek müracaatte bulunmak gerekiyor.

TEB Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

TEB gelir belgesiz kredi müracaatlarını kabul ederek bilhassa ev hanımları amacıyla destek kredileri vermektedir. Gelir belgesi olmayan bireylerin müracaatlarını kabul eden TEB bankası ek gelir belgesi beyan eden müşterilerine ideal faiz oranları ile 48 aya varan vadelerde kredi kullanma talihi sağlamaktadır. Ek gelir belgelerini kanıtlayan müracaat sahipleri TEB bankasından rahatlıkla kredi kullanmaktadırlar. Gelir belgesiz kredi kullanımlarında bankanın en çok ehemmiyet verilen ayrıntı müracaat sahibinin kredi notu olmaktadır. Kredinin onay adımında müracaat sahibinin;

Banka müşterisi olması, Bankanın kredi kartını kullanması, Ödemelerini derli toplu yapması ve hesaplarındaki para akışı, Kredi notunun yüksek olması kredi kullanımlarını lüzumtiğince kolaylaştırın etkenler olmaktadır.

TEB kredi müracaatı SMS ile gerçekleştirme amacıyla T.C. kimlik belgesi yeterli olmaktadır. T.C. kimlik numaralarını 4466 ya gönderen şahıslar banka şubelerine gitmeye lüzum kalmadan kredi müracaatı yapabilirler.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

Enpara gelir belgesiz kredi seçeneklerinden faydalanmak ve krediler ile ilgili bilgi alabilmek amacıyla Enpara.com resmî internet sitesini ziyaret etmek lüzumir. Enpara.com Finansbank kuruluşu olan internet bankacılığıdır ve rastgele bir şubesi bulunmamaktadır. Şubesiz ve masrafsız bankacılık hizmetleri veren Enpara.com kredi imkânı sağlayarak müşterilerinin gereksinimlerine çözüm sunmaktadır.

Belgeler toplamak mecburiyetinde kalmadan kredi müracaatı yaparak kredi kullanmak amacıyla kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notları yüksek olan müşterilerine istedikleri miktarda kredi imkânı gerçekleştiren Enpara.com kredileri ile ilgili bilgi alarak müracaatlarını yapan şahıslar Enpara.com internet bankacılığı hizmetinden yararlanmaktadırlar.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

Kefilsiz senetsiz kredi veren bankalar arasında tespit edilen Garanti Bankasından gelir belgesiz kredi kullanmak amacıyla müracaatte bulunmak olası olmaktadır. Garanti bankası daha eskiden hiç kredi çekmemiş olan müracaat sahiplerinin gelir belgesiz kredi kullanımlarında aradığı bilhassar şunlardır;

Temiz bir sicile sahip olunması ve kredi notunun yüksek olması gerekiyor.
Daha eskiden gereksinim, konut ve vasıta kredisi gibi kredilerden çekmemiş olması gerekir. Kredi ve kredi kartı borcunun bulunmaması gerekir. İnternet üzerinden oluşturulan müracaatların Garanti Bankası gelir belgesiz kredi müracaatı sayfasından yapılması gerekir.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında tespit edilen İş Bankası müşterilerine her hususta destek ve yardımcı olmaktadır. İş Bankası müşterilerinin gelir belgesiz kredilerden yararlanmak amacıyla kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Kredi notlarında sorun olmayan müşterilerine kredi veren İş Bankası ek gelir belgesi beyan edilmesi halinde, kefil ve ipotek yolu ile de kredi vermektedir. İş bankası doğrulusunda oluşturulan kredi değerlendirmelerinde derli toplu oluşturulan ödemeler ehemmiyete alınmaktadır.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

ING Bank doğrulusunda verilen gelir belgesiz kredilerde maksimum limit 5 bin TL olmaktadır. 1 sene ile 3 sene aralığında çekilen kredilerde %0,5 oranında dosya masrafı ile başvuran şahıslar kredi kullanabilmektedir. ING BANK mini kredi paketi 36 ay vadeli ve gelir belgesiz kredi kullanımlarında aylık ödeme oluşturulan tutarlar 167 TL olmaktadır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek Mümkün?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.