Garanti Bankası Kredi Kartları Limit Artış Talebi 2019

0 41

Ülkemizde en geniş üye iş yeri ağına sahip olan bankası Garanti doğrulusunda tasarlanan Bonus kredi kartı gerektiğince sık güncellenen bir kampanya takvimine sahiptir. Her geride bıraktığımız gün daha çok kampanyadan yararlanabilen ve esasen gerçekleştireceği alışverişleri indirimli şekilde gerçekleştirebilen bonus kullanıcılarının bazı durumlarda kredi kartı limitini arttırma gereksinimi olabilmekte ve Garanti’de bu gereksinimin giderilebilmesi amacıyla detaylı kanallar geliştirmiş durumdadır.

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri

Bonus kredi kartı limit arttırma prosedürü amacıyla yararlanılabilecek detaylı kanallar bulunur. Bu kanalların tümü 24 saat ortamında kart limitinin güncellenmesine yardımcı olur, fakat limit arttırım müracaatı olumsuz neticelenen tüketicilerin değişik prosedürleri programı gerekir.

SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bonus kredi kartının tanımlı bulunduğu cep telefonu numarası vasıtasıyla ARTIR boşluk Talep Edilen Limit boşluk Kredi Kartının Son 6 Hanesi boşluk Aylık Gelir yazıp 3340’a SMS atılarak kredi kartı limit arttırma müracaatı iletilebilir. Limit arttırım müracaatı çok kısa bir vakit ortamında değerlendirilecek ve netice tekrar SMS ile kart sahibine ulaştırılacaktır.

İnternetten Limit Arttırma Başvurusu

Garanti’in internet sitesi ya da mobil programı vasıtasıyla kredi kartı limitinin arttırılması amacıyla müracaat yapılabilir. Sırasıyla Kredi Kartlarım > Bonus Kredi Kartı > Limit Artırım adımları takip edilerek talep edilen limit amacıyla form doldurulabilir. Limit artırım müracaatının neticesi kısa mesajla tüketiciye bildirilecektir.

ATM’den Limit Artırım Başvurusu

Garanti paramatikleri vasıtasıyla da limit artış müracaatı iletilebilir. Bunun amacıyla alakalı kredi kartı ATM haznesine yerleştirildikten sonra Limit İşlemleri sayfasından prosedür yapılabilir.

Bonus Flaş Uygulaması Aracılığıyla

Bonus kredi kartı sahiplerinin düzenlenen kampanyalardan haberdar olabilmesi amacıyla kart izolesinde tasarlanan Bonus Flaş programı vasıtasıyla da kredi kartı limit artırım isteği iletilebilir. Bunun amacıyla tek yapılması gereken Kart Ayarlarım > Kredi Kartı Limitim > Limit Artış Başvurusu adımlarını takip etmektir. Kredi kartı limiti çok kısa bir vakit ortamında güncellenecek ve program vasıtasıyla açıklamada bulunulacaktır.

Düzenli Limit Artış Talebi

Kart harcamalarına ideal düşecek şekilde olası olan en düşük düzeyde derli toplu limit artış isteğinde bulunulması da olasıdür. Bunun amacıyla tek yapılması gereken Garanti Cep, Paramatik ya da şubelerden yararlanmaktır.

Limit Artış Başvurusu Olumsuz Sonuçlanırsa

Eğer iletilen limit artırım isteği olumsuz yanıtlanıyorsa ve gelirinizin 3 katından daha az bir limit amacıyla müracaat iletiyorsanız yapmanız gereken en yakın Garanti şubesine giderek veri güncellemesi yapmaktır. Bunun amacıyla gelir belgenizi ve nüfus cüzdanınızı yanısıra bulundurmalısınız. Limit artış isteğinizi gelir belgesiyle beraber ilettiğinizde çok yüksek olasılıkla müracaatnuz olumlu yanıtlanacaktır.

Eğer gelir belgesiyle beraber müracaat ilettiğiniz durumda müracaatnuz olumsuz neticelanıyorsa adınıza kayıtlı değişik kredi kartları olup olmadığını öğrenmek amacıyla Findeks kredi raporu edinmekte ve kredi limitinizle beraber başka kredi kartlarınız ile alakalı bilgi edinmenizde yarar vardır. Diğer kredi kartlarınızı kapattırarak kredi limitinizi yükseltebilir ve kredi kartı limitinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartları Limit Artış Talebi 2019

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.