Findeks Risk Raporu SMS ile Nasıl Alınır ? Kredi Notu

0 314

Findeks Risk Raporu SMS ile Nasıl Alınır ? Bu başlıkta siz değerli okurlarımıza açıklamaya çalışacağız. Sizlerde risk raporunuzu ve kredi notunuzu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Risk raporu bildiğiniz üzere tüm finansal geçmişinizi içeren bir pdf dosyasıdır. Yani geçmişte yapmış olduğunuz tüm finansal işlemlerin ayrıntılı raporunu sizlere sunmaktadır. Findeks ise aracı bir kurumdur. Kredi Kayıt Bürosu üzerinden kredi notunuzu ve risk raporunuzu sizlere sunmak üzere kurulmuş bir firmadır.

Findeks Risk Raporu Nedir

Findeks risk raporu sms ile nasıl alınır ve findeks risk raporu nedir ? Öncelikle belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz ki, risk raporu ayrı, kredi notu ayrı bir şeydir. Kredi notu finansal geçmişinizin toplanması ile kredi kayıt bürosunun oluşturmuş olduğu bir puandır. Risk raporu ise tamamen finansal geçmişinizi ayrıntılı şekilde gösteren bir rapordur. İkisini bir birinden ayırt etmeniz gerekiyor. Ve findeks üzerinden talep ederken de hangisini seçtiğinize emin olmalısınız. Sadece kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız ayrı bir bölüme giriyorsunuz. Eğer hem kredi notunuzu hemde risk raporunuzu almak istiyorsanız aynı anda seçim yaparak satın alma işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Üstteki tabloda gördüğünüz gibi Sadece findeks kredi notu sorgulama işlemini yapmak isterseniz 6,49 tl öderken Notlu risk raporu talep ettiğinizde ise 11,80 tl gibi bir ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz. Açıklamayı doğru anladığınızı düşünerek devam edelim

Findeks Risk Raporu Sms ile Alma

Konu ile alakalı olarak çok detaylı bir konu paylaşmıştık. Dilerseniz Sms ile kredi notu öğrenme başlıklı yazımızı okuyunuz. Sms ile kredi risk raporunuzu ve kredi notunuzu nasıl alacağınız detaylı şekilde anlatılmıştır

(Avea) Türk Telekom İle Kredi Notu Sorgulama İşlemi
Önce telefonunuzun mesaj bölümüne geliyorsunuz. Ve numara kısmına 1122 yazıyorsunuz. Sonra açıklama kısmına geliyorsunuz. Önce TC Kimlik numaranızı yazıyorsunuz. Sonra bir boşluk bırakarak doğum tarihinizi sadece yıl şeklinde yazıyorsunuz. Örnek 12345678901 1990 şeklinde yazıp yolluyorsunuz. Sorgulama sonucunuz size sms ile gelecektir. Ücreti ise 9 tl dir.

Turkcell ile kredi notu sorgulama

Aslında Turkcell için de farklı bir yol izlemenize gerek yok. Yöntem aynı telefon numarası aynı. 1122 ye tc ve doğum tarihinizi yazıp yolluyorsunuz. Aynı şekilde cevabı cebinize gelmektedir. Ücretlendirme aynı şekilde 9 tl dir.

Vodafone ile kredi notu sorgulama

Ve yukarıda Turkcell ve Avea da kullandığınız şekilde Vodafone üzerinden de aynı şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Ücretlendirme aynı şekilde 9 tl dir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.