Findeks kredi notu kaç olmalı

0 431

Popüler konulardan bir tanesi daha. Findeks kredi notu kaç olmalı. Findeks kredi notu sorgulama sitesinden öncelikle puanınızı sorgulamanız gerekmektedir. Mevcut puanınızı öğrendikten sonra kredi çekme olasılığınızı araştırmanız daha mantıklı bir araştırma olacaktır. Öncesinde ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarınızı da belirlemeniz gerekmektedir. Dilerseniz biz genel olarak konuyu ele alalım. Eğer makale faydalı gelmezse yada sorunuza cevap vermezse lütfen konu altında sorunuzu açık şekilde belirtiniz. Size en kısa sürede cevap verilecektir.]

Findeks Kredi Puan Tablosu

Daha önce bu konu ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştuk. Dilerseniz sitemizde bu konu ile ilgili açıklamalarımızı okuyun. Alt kısımda bazı konu başlıklarımızı paylaştık. Başlığa bakara merak ettiğiniz konuyu okuyup bilgi alabilirsiniz.

Aralıklar ve puan tablosu bu şekildedir. Sizinki şuanda bu tabloya göre hangi sınıfa giriyor. 0 ile 700 arasında ise şansınız hiç yok demektir. Eğer kredi ürünlerini hiç kullanmadığınız için bu aralıkta ise sorun yok. Ama kanuni takip sebebi ile bu aralığa düşmüş ise bankaların kapıları üstünüze kapanacaktır. 700-1099 arasında ise yine çok zor işiniz. Yani neredeyse %10 kredi çekebilme şansına sahipsiniz demektir. 1100 – 1499 arasında bir puanınız varsa kredi çekme olasılığınız yüksek. %50 gibi bir oranla kredi çekme olasılığınız var. 1500-1699 arasında bir puanınız varsa kesinlikle kredi çekebilirsiniz. %90 kredi kullanabilirsiniz. 1700-1900 arasında ise hiç araştırma yapmanıza gerek yok. İstediğiniz tüm bankalardan elinizi kolunuzu sallaya sallaya kredinizi kullanabilirsiniz.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Puan tablosunda olduğunuz grubu belirledikten sonra genelde kredi tutarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ama genel itibari ile teminatsız sadece imza karşılığı kredi kullanmak istiyorsanız ortalama bankaya ibraz ettiğiniz gelir belgesinde ki maaşınızın 10 katına kadar kredi kullanabilirsiniz. Ortalama 20-30 bin arası imza karşılığı çekebiliyorsunuz. Ama daha az miktarda krediye ihtiyacınız varsa miktarını siz de belirleyebilirsiniz.

Hangi Bankanın Faiz Oranı Düşüktür

Kredi skorunuz 1500 üstü ise kredi çekebilirsiniz demektir. O halde en uygun banka hangisi diye merak ediyorsunuz. Bu soruya direk cevap vermek mümkün değil. Günlük hatta saatli oranlar değişmekte. Şimdilerde en uygun kredileri akbank ve denizbank ın verdiğini duymuştuk. Hem daha kolay hem daha hızlı olmaları da ayrıca bir öncelik sebebi. Tabi tercih sizindir. Kredi kullanacağınız gün oranlara bakmanızı tavsiye ederiz. Çünkü günlük oranlar değişmekte.

Hayırlı Günler Dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.