Findeks İle Anlaşmalı Bankalar 2019

0 49

Banka kredi notu sorgulama hizmeti için pek çok kişi Findeks ile anlaşmaları bankalar listesini merak etmektedir. Findeks ile anlaşmalı bankalar 2018 yılında her geçen gün artmayı sürdürürken artık kredi notu sorgulaması her banka tarafından sunulan standart bir hizmet arasında yer almaktadır.

Banka Kredi Notu Sorgulama 

Bankalardan kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz iki ana yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankaların internet şubesi üzerinden not sorgulaması yapmaktır. İnternetten kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak internet şubesi şifresi ile hesaplarına giriş yapmaları ve ardından da krediler bölümünden Findeks risk raporu sorgulaması yapmaları yeterlidir. Bu ücretler bankalar arasında değişmekte olup kredi notu sorgulama ücreti olarak talep edilen tutar ise 9 lira civarındadır.

Bir diğer yöntem ise banka şubelerinden şahsen başvuruda bulunmaktır. Bunun için bankanın şubesini kimlik belgeniz ile ziyaret ederek not sorgulaması yapmanız yeterli oluyor. Ancak her banka bu hizmeti sunmadığı için öncesinde mutlaka bankanız ile iletişime geçerek bu hizmeti sunup sunmadıklarını teyit etmeniz boşuna bankaya gitmemeniz için yarar sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.