Finansbank Dosya Masrafını Geri Alma

0 56

Finansbank dosya masrafını geri almak için öncelikle Tüketici Hakem Heyeti’ ne başvurmak gerekmektedir. Finansbank’tan alınan krediler sırasında yapılan kesintilerin geri alınabilmesi için öncelikle kredi sözleşmesinde dosya masrafı kesintisi olup olmadığına bakılmalıdır.

Eğer sözleşmede böyle bir ibare yer almıyorsa, kredi çeken müşterinin Finansbank kredi masraflarını geri alabilmesi için dilekçe doldurması ve bankaya vermesi gerekmektedir.

Alınan ücretlerin iadesini istemelidir. Yapılan başvurunun ardından Finansbank, kredi için alınan kesintilerin nedenini açıklayamadığı taktirde gerekli ücreti müşterinin hesabına aktarmaktadır. Bunun dışında yapılması gereken hiçbir işlem yoktur, fakat müşteri kesinlikle dilekçe ile başvurmalıdır.

Eğer sözleşmede kesinti maddesi varsa, müşteri bu sefer bankadan kesinti dekontu alarak, diğer evrakları ile kaymakamlıklardaki Tüketici Hakem Heyetleri’ ne başvurmalıdırlar.

Buradan karar çoğunlukla tüketici lehine çıkmaktadır. Eğer banka itiraz ederek süreci mahkemelere taşırsa, tüketiciler bezginlik duymadan takipcisi olmalıdır.

Çünkü bu süreçlerin en sonunda tüketici haklı görülmektedir. Bankalar yıldırma taktiği içindedirler. Burada tüketicilere düşen kendilerini uzun bir sürece hazırlayarak, bezginliğe düşmemektir. Sonunda bu dosya masraflarının iadesini alacaklarını unutmamalıdırlar.

Finansbank Dosya Masrafını Geri Alma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.