Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

0 58

Kredi kartlarının hayatımızda yeri oldukça büyük bir önem taşıyor. Günümüzde birçok insan bütçesini kredi kartı kullanımına göre ayarlıyor. Bunun yanı sıra kredi kartı kullanan kişiler, kartlarına tanımlı olarak ek kart çıkartmayı da tercih edebiliyor.

Ancak, kredi kartı veya ek kredi kartı kullanmak için gelir-gider hesaplarını düzenli olarak yapmak gerekiyor. Herhangi bir durumda ek kredi kartını iptal ettirmek isterseniz eğer, bunun için birkaç adım gerekiyor.

Ek Kredi Kartı Hangi Kişi Üzerine Kayıtlı İse, O Kişinin İptal Ettirmesi Gerekiyor. Çalıntı gibi durumlarla karşı karşıya kalınmasına istinaden bankalar özellikle kart sahibi ile görüşmeyi doğru buluyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için banka şubesine gidip görüşme sağlanabilir. Talep iletildiğinde kartın iptali sağlanıyor. İptal işlemi sağlandığında, kartın üzerindeki bilgiler okunmayacak şekilde kırılarak veya makas gibi kesici bir alet ile kesilerek imha edilmesi gerekiyor.

Ek Kredi Kartı İptal İşlemi, Bağlı Bulunan Bankanın Bankacılık Hizmeti Aranarak İptal Edilebiliyor. Müşteri hizmetlerine bağlanarak, doğrudan işlem gerçekleştirebiliyor.

Müşteri temsilcisi sizden, size ait birkaç doğru bilgi temin ettikten sonra kart iptal işleminizi gerçekleştiriyor. Bu işlem doğrultusunda banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor. İptal edilen ek kredi kartını keserek veya kırarak yok etmek doğru bir adım olur.

Ek Kredi Kartının İptal Edilmemesi İçin Banka Fırsatlar Sunabiliyor

Bu durumda ise, iptal işleminin kesinlikle gerçekleştirilmesi gerekiyorsa ısrarcı olunması gerekiyor. Banka talep doğrultusunda kartın iptal işlemini bir hafta veya en geç on gün kadar bir süre içinde iptal etmesi gerekiyor.

Aksi bir durum yaşanması halinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna (BDDK) şikayet etme hakkına sahip olunuyor.
Banka için gerekli işlemlerin başlatılması sağlanıyor.

Bu birkaç adım sayesinde ek kredi kartının iptali sağlanıyor. Aynı şekilde kredi kartının iptal işlemi içinde bu adımlar takip edilebilir. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için, bağlı bulunan banka ile görüşmek gerekebilir.

Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.