Cep Bank Nedir ? Nasıl Para Gönderilir ? Cebe Havale

0 89

Cep Bank Nedir ? Nasıl Para Gönderilir ? Cebe Havale Başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu paylaşımımız da siz değerli okurlarımıza kolay para gönderme seçeneği olan cep telefonuna para gönderme işlemini anlatmaya çalışacağız. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Cep bank para yatırma limiti 500 tl dir. Tüm bankalarda bu işlem aynı limit dahilinde gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda gönderim sağlayacaksanız eğer, dikkate alınız.

Cep Bank Nedir ? Nasıl Para Gönderilir ? Cebe Havale

Cep Bank Nedir ?

Cep bank, her hangi bir banka hesabı olmadan, her hangi bir bankadan, üst limit 500 tl olmak kaydı ile sadece karşıda ki kişinin telefon numarasını ve tc kimlik numarasını bilmeniz yeterli olacaktır. Bazı bankalarda, telefon numarasının hangi operatöre ait olduğunu da sormaktadır. Bilmenizde fayda var. Numara taşıma işlemi yapıldığından, hangi numara hangi operatörde bilinmiyor. Cep bank cep telefonu numarasına nakit para aktarımı anlamına gelir. Kısaca ve özetle bu şekilde tanımlayabiliriz.

Cep Bank ile Nasıl Para Gönderilir.

Öncelikle ilgili bankanın atm ‘sine geçip, kartsız işlemler menüsünden Cep’e Havaleyi seçiyorsunuz. Ardından Sizden size ait tc kimlik numarasını soracaktır. 11 haneli vatandaşlık numaranızı girdikten sonra bir sonraki adıma geçmek için devam tuşuna basıyorsunuz. Ve sizden size ait telefon numarasını soracaktır. Üstünüzde hazır bulunan cep telefonu numarasını girip ileri adıma geçiyorsunuz. Karşı kişinin cep telefonu numarasını başında sıfır olmadan tuşlayıp operatörünü soruyorsa seçimini yapıp tc kimlik numarasını girip ileri adıma geçiyorsunuz. Onay mesajını almadan atm başından ayrılmayın. İşlem bu kadar basit.

Cep Bank ile Gelen Parayı Çekme Nasıl Olur

Belirli bir kesinti ile paranız karşı tarafa geçmiş olur. 24 saat içinde çekilmezse, parayı yatıran kişiye geri döner. Hangi bankayı kullandıysanız o bankadan paranızı geri alabilirsiniz. Fakat kesintiyi iade etmezler bunu bilmenizde fayda var. Karşıda ki kişi Kartsız işlemler menüsünden kendi cep telefonu numarasını girerek ve gönderen kişinin cep telefonu numarasını girerek bir de gönderilen tutarı girerek gelen parayı rahatlıkla çekebilir. Bütün bu işlemler ortalama 5 dakika içinde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Cep Bank Mobil Bankacılık Üzerinden Para Gönderme

Atm üzerinden para gönderebildiğiniz gibi mobil bankacılıktan da para gönderme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Hesabınızda para bulunuyorsa istediğiniz miktarda gönderim sağlayabilirsiniz. İşlemler aynı şekildedir. Yine karşı tarafın TC Kimlik numarası ve telefon numarasını girmeniz gerekiyor. Mobil bankacılıkların hepsinde bu işlem gerçekleştirilebilir.

İnternet Bankacılık Üzerinden Cep’e Havale

Atm ve mobil bankacılıkta olduğu gibi internet bankacılığından da cep’e havale işlemini rahatlıkla ve kolaylıkla yapabilirsiniz. Hiç bir kısıtlama yoktur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 500 tl üst limit mevcut. İnternet bankacılığından çok kolay ve rahat şekilde, karşı tarafın tc kimlik ve telefon numarasını girerek gönderim sağlayabilirsiniz.

Cep’e Havale işlem Ücreti ?

Yapılan tüm bu işlemler tabi ki ücretsiz değil. Her bankada değişmektedir. Ama ortalama 100 tl gönderim sağladığınızda 3-5 tl arası bi işlem ücreti istenmektedir. Bu doğrultuda gönderim sağlarken dikkat etmelisiniz. Sonuçta bankalar bu işlemleri ücretsiz yapmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.