Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Çıkar mı ?

0 280

Şuan günümüz şartlarında çok şaşırtıcı şekilde kredi olanakları sunulmaktadır. Çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı oluşturulmaya başladındı. Şunu belirtmek isteriz ki, kadınların oldukça çok avantaja sahip olduğu ülkemiz de, bankalarda oldukça hassas ve meilli davranmaya başladı.

Normal şartlarda erkeklerde oldukça çok kriter arayan bankalar, bayanlarda o kadar çok kriter aramıyor. Şartları oldukça kolaylaştı diyebiliriz. Fakat her şeyde olduğu gibi bu durumda da bankalar her önüne gelen ev hanımına kredi de çıkartmıyor. Belirli şartları taşımanız ve gereksinimleri karşılamanız gerekmektedir.

Size şu kadarını söyleyebiliriz ki, bu yazımızı sonuna kadar okumanız durumunda aklınızda ki tüm soru işaretleri ortadan kalkacaktır. Çünkü bu yazımızı tamamen bu konu üzerinde derleyip toparladık. Tamamen ev hanımlarına kredi üzerinde bildiğimiz ve duyduğumuz tüm bilgileri burada sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Verilir mi ?

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Çıkar mı

Biz size şu kadarını söyleyelim siz gerisini anlayın. Ev hanımları, çalışan erkeklerden daha çok değer görmekte. Bankalarda günü birlik şaşırtıcı kampanya ve duyurularla karşımıza çıkabiliyor. Her banka diğerinden farklı, ve ezber bozan hareketlerle belirli bir bütçeyi farklı boyutlarda reklam amaçlı ve gündem olma amaçlı, bu tip kredilere cevap olması hasebiyle dağıtabiliyor. Düşünün ki herkes A derken, öbürünün B demesi, ciddi anlamda ses getirmekte ve farklılık açısından, kitlesini arttırmakta.

Yani bizim tabirimizle reklam yapmaktalar. Tabi her önüne gelene de vermiyor. Yukarı da belirttiğimiz üzere bazı kriterleri ve bazı şartları mevcut. Siz bu şartları taşıdığınız taktirde, kredi çekebilmeniz mümkün. Fakat şunu belirtmekte fayda görüyoruz. Atalarımızın güzel bir sözü vardır. Vur dedik sen öldürdün. Yani bütçeyi yükseltmek kredi çekme olasılığını minimuma indirdiğini belirtmek isteriz. Örnek olarak 5 bin tl kredi başvurusunda bulunmanız şansınızı arttırırken 40 bin tl başvurmanız neredeyse onaylanması imkansız bir durum haline gelmektedir. Yani şansımı deneyeyim diyerek elinizdeki imkanı kaçırmayın diyoruz. Başlıkta ki sorunun yanıtına gelince. Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi sorusunun cevabı Evet çekebilir. Şimdi ayrıntıya geçelim.

Başvuru Kriterleri Nelerdir

Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Başvuru kriterleri veya bir diğer değişle şartları nelerdir. Biraz bundan bahsedelim. Ama öncesinde ana temel konuyu biraz ele alalım. Erkekler iyi bilirler. Ev hanımlarının bu yazıyı okuduğunu düşünerek biraz konuyu detaylandırmayı düşündük. En önemli etken kredi notu. Peki nedir kredi notu. Bankaların, verilerini ve kullanıcı hareketlerini bildirdiği Kredi Kayıt Bürosu (KKB) da toplanan vatandaşların geçmiş ödeme performanslarına dayalı, verilen not dur. Bunun farklı farklı ibareleri vardır. Bunlardan bazıları şöyle; Kredi Notu, Findeks Puanı, KKB notu. Siz hangi isimle duymuşsunuz bilemiyoruz. Hepsi aynı anlamdadır. Kredi kayıt bürosu sizin için ne kadar not yazdığını bilmiyorsanız, bunu öğrenmeniz çok kolay.

Önce findeks.com a üye oluyorsunuz ve oradaki adımları takip ederek kredi notunuzu öğreniyorsunuz. Eğer daha önce hiç kredi ürünlerinden kullanmadıysanız ve bir finans geçmişiniz olmadıysa muhtemelen puanınız sıfırdır. Bu durumda bankaların sizden talebi değişecektir. Kredi puanına göre kredi veremiyorsa yani kredi notunuz oluşmamış ise sizden farklı şartlar talep edeceklerdir.

Gerekli Şartlar

Belgelenebilir Ek Gelir… Bunun içerisinde bir çok şey girer. Örnek eğer ek gelir yerine geçen bir kira geliriniz varsa bunu sunabilirsiniz. Örnek olarak her ay 500 tl kira geliriniz varsa 5.000 tl gibi bir kredi kullanmanız mümkün olabilir. Bunların dışında bankaya sunabileceğiniz bir ek geliriniz. Yada evde yaptığınız herhangi bir kazanç. Örnek olarak network marketing gibi. Ürün alıp evde arkadaşlarınıza komşularınıza satıyorsanız ve bundan aylık düzenli gelir elde ediyorsanız bu da kredi çekmeniz için bir kriter oluşturabilir.

Teminat… Bankalar kendilerini güvence altına almak için sizden teminat isteyebilirler. Adınıza kayıtlı araç yada ev veya arsa. Farketmez. Gayrı menkul yada farklı bir taşınmaz. Yeter ki resmi olarak para edebilen bir varlığınız olsun. Yine kredi çekmek için temel şartlardan birini karşılamış olursunuz.

Kefil…. Eğer bir çalışan yada emekli yada memur tanıdığınız varsa ve size kefil olabiliyorsa bu da kredi çekmek için yeterli bir sebeptir. Çünkü bu durumda bankalar kendilerini güvence altına almış oluyorlar. Siz ödemediğiniz taktirde kefiliniz bu borcu ödemek zorunda kalır. Bu da bankanın işine gelir.

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Aklınıza takılan sorularınız varsa bizimle rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Aklınızda soru kalmasın. Sorun ve cevabını görmek için bu konuyu sık kullanılanlara ekleyin. Çünkü aynı gün sorunuza cevap verilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.