Borç Kapatma – Borç Birleştirme Kredisi 2019 – Nasıl Alınır ?

0 76

Borç Kapatma – Borç Birleştirme Kredisi 2019 – Nasıl Alınır ? Kredi kartı borçlularına müjde: tarım bankası kredi kartı borçlularına; 24 aya kadar aylık yüzde 1.1, 60 aya kadar ise yüzde 1.2 faiz avantajıyla “birleştiren ihtiyaç kredisi” sunacak. Peki birleştiren ihtiyaç kredisinden nasıl faydalanılır, şartları neler ve bu krediye nasıl başvuru yapılır?

Kredi kartı borçlu sayısının artmasıyla birlikte ödeme zorlukları da başladı. Kısaca kredi kartı borcunu kapatamayanların da sayısı arttı, birleştiren ihtiyaç kredisi bu problemi çözmek için tarım bankası tarafınca uygulanacak. Kredi kartı bir alışveriş aracı olarak kullanınca avantajlı ama devamlı olarak kredi kartı ile borç yapıyor ve kredi kartı ekstresinde gelen borcu ödemiyorsanız bir noktadan sonrasında bu borç birikiyor ve faydalı olan kredi kartı sizin için sorun haline dönüşüyor.

Birleştiren ihtiyaç kredisi nedir?

Birleştiren ihtiyaç kredisi, ziraat bankası tarafınca kredi kartı borçlularına sunulacak bir kredi. Tarım bankası kendi bireysel kredi kartı müşterilerinin ve öteki bankalardaki kredi kartı borçlarını, gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda tevhit imkanı sunuyor.

Birleştiren ihtiyaç kredisinde fazla para çekilebilir mi?
Hayır. Ancak kredi kartı borçları ödenecek kadar para veriliyor. Hatta daha iyisi nakit para olarak verilmiyor, kredi kartı borçları birleştirilerek borçlar ödeniyor ve bir ödeme planı yapılarak sizin düşük faizle borcu ödemeniz sağlanıyor.

Birleştiren ihtiyaç kredisinde ürem oranları ne?

  • 24 aya kadar aylık yüzde 1,10
  • 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz
  • örneğin 10.000 borcunuz var diyelim:
  • 24 ayda aylık yüzde 1.10 faizle ayda ortalama 489 lira ödeyip toplamda 11.732 lira ödüyorsunuz.
  • 60 ayda aylık yüzde 1.20 faizle ayda ortalama 250 lira ödeyip toplamda 15.002 lira ödüyorsunuz.

Birleştiren ihtiyaç kredisine nasıl başvuru yapılır?

31 aralık 2018 geçmişine kadar olan kredi kartı borçlarınız ve gecikmeye düşen borçlar için kredi kartı ekstrelerini bankaya götürerek kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

Unutmadan açıklayalım; birleştiren ihtiyaç kredisi ile kredi kartınızın borcunu ödeyip kredi kartınızın kapanması hedefleniyor. Kısaca borç ödeme sonrası o kartı kullanmıyorsunuz.

Kaynak: Paradurumu.Com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.