BES Nedir ? Bireysel Emeklilik Nedir ?

0 22

Bireysel Emeklilik Nedir: Emeklilik döneminde kişilere ek gelir sağlayan özel yatırım ve tasarruf sistemine bireysel emeklilik denilmektedir. Bireysel emekliliğe 18 yaşın üzerinde bulunan herkes katılabilmektedir.

okBireysel emeklilikte herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmak gibi bir şart aranmamaktadır. Ayrıca çalışıyor olunması da gerekmemektedir. Sizde geleceğinizi güven altına almak istiyorsanız sistemini seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

okBireysel emeklilik sayesinde emeklilik döneminizde rahat edebilir ve elde ettiğiniz ek gelirle çok daha güzel bir yaşam sürme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bireysel Emekliliğin Önemi

okireysel emeklilik üzerinde önemle durulması gereken konular arasındadır. İlerleyen yıllarda daha iyi hayat sürme arzusunda olan insanlar bireysel emekliliğin sunduğu fırsatları değerlendirmektedir. Ek gelir elde etmek için sizde daha fazla oyalanmadan bireysel emeklilik konusunu mercek altına almalı ve kapsamlı şekilde incelemelisiniz.

okSaygın ve kaliteli bir siteye giriş yapmanız halinde bireysel emeklilik  konusundaki en güncel bilgilere ulaşabilir, bu konuyla alakalı atmanız gereken adımlar hakkında doğru şekilde bilgiler edinebilirsiniz. Bireysel emeklilik ve daha fazlası saygın bir sitede sizlerin beğenisine sunulmuş durumda.

okTasarruf amaçlı olan bu sistem, tamamen gelecek kaygıları olanlara derman olmuştur. Kamuların sosyal kollarının bir tür tamamlayıcısıdır. 18 Yaşını doldurmuş ve 45 yaşının altında olan herkes sisteme katılış hakkına sahiptir.

okKurumlara bağlılıklarınız ya da herhangi bir kuruma bağlı olmanız sizin başvuramayacağınız anlamına gelmez her şartta ve koşulda başvuru imkanınız vardır. Tamamen katılımlar kişilerin hür iradelerine bırakılmıştır, gönüllü olan herkes katılabilme hakkına sahiptir.

okSisteme bir kişinin başvurusunun sebebi tamamen kendisini ileride maaşa bağlattırmak ve huzur bulabilmek. Uzun dönemde büyük bir sermaye biriktirmesini sağlamak, Bu halde çalışacakları zamanlarda gelirin emeklilik zamanında da devam etmesini sağlamaktır.

Birikimini Bugünden Yap Yarınlar Seni Yormasın

okSistem tamamıyla tasarrufa yönelik diyebiliriz, tıpkı çalışma hayatınızda kazandığınız gibi emeklilik döneminizde de yatırdığınız parayı, düzgün bir şekilde alırsınız ve bu konuda sıkıntı çekmeniz imkansız. Siz siz olun bu hareketlenme içinde yerinizi alın ve Bireysel emekliliğe başvurularınız yapın İhtiyaçlarınız için oluşturulacak paketleri güzel ve detaylı bir şekilde inceleyin.

Bireysel Emeklilikten Ne Kadar Maaş Alırız

okBirikimlerinizden elde edeceğiniz maaş, Kaç yılında sisteme girdiğiniz, kaç yaşında girdiğiniz, Ödemiş olduğunuz katkı parası ve fonlarınızın gelirine göre değişiklik göstermektedir.

okŞirketler emeklilikte, Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığı beraberinde belirlenen kurallar ve proje haline getirilen hesaplamalara göre maaş tahminleri yapılarak verilecek maaş hazır hale getirilir.

Sisteme Katılabilenler

okGönüllülerin katılımları hali ile. Sistem bireysel emeklilik sistemine girebilmek için 18 yaş sınırını koyup fiili ehliyet sahibi olan herkese katılım olanağını sağlamıştır. bu sisteme başvuru yapabilmek için gereken bilgilerde oldukça basit. Başvuru formunda dolduracağınız kutucuklar şu şekilde; Adı, soyadı,il, ilçe, telefon, e-mail, TC kimlik no`dur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.