Başkasının Kredi Puanı Notu Öğrenilebilir mi?

0 54

Findeks kredi notu öğrenme platform yoğun ilgi görmesi sebebiyle herkes hem kendi kredi notunu sorgulamaya çalışıyor hem de başkasının kredi notunu öğrenmek için bu platformu kullanmaya çalışıyori Çünkü bu sistem üzerinden başkasına ait finansal kayıtları sorgulamak çok zor olmasa gerek. Fakat kişisel sorgulamanın haricinde bu çok detaylı bir işlem olduğu için başkasının kredi notunu sorgulamak için Findex’e giriş yapılması zorunludur. Bu sebeple kredi notu öğrenmek için giriş yapılan seçmeler içinde kişinin kendi notunu öğren sekmesine tıklaması gerekmektedir, daha sonra yapılan işlemlerde kredi notu öğrenmek istediğiniz kişinin TC kimlik numarası sorulacaktır. Ayrıca çalıştığı banka seçilmesi gerekecek. Aynı zamanda telefon numarası yazılması şarttır.

Başkasının Kredi Puanı Notu Öğrenilebilir mi?

Buradaki bütün bilgilerin tamamen doldurulması gerekmektedir. Diyelim bazı bölümleri rastgele doldurdunuz, ancak en sonda sorgulama yapacağınız kişinin telefon numarasına SMS gönderileceği için kişinin Findeks’ten gelen  kodu girmesi şarttır. Bunun için de her işlem başı 3,50 TL kesilmektedir. Yani başkasının kredi notunu öğrenmek için oldukça zorlu ve yorucu bir çalışma sizi bekliyor. Ancak Kredi notumu öğrenmek istediğiniz kişi sizin yanınızda olursa işler çok kolay olacak ve onun adına bütün işlemleri rahatça yapabileceksiniz.

Başkası adına kredi notu öğrenmek için yapılan girişimler genelde kira ödemelerinde oluşabilecek aksaklıkların giderilmesi amacıyla düşünülmektedir. Ayrıca herhangi bir kefaret durumu söz konusu olduğu zaman kefil olunmak istenen kişinin kredi notunu öğrenmek, ona göre hareket etmek için başvurulan yöntemler arasındadır. Ortak bir iş yapmak isteyen kişiler de karşı taraftaki kişinin ne kadar güvenilir olduğunu öğrenmek amacıyla başkasının kredi notunu öğrenme yöntemine başvurmak istemektedir. Çünkü kurulacak ticari ortaklıkta ortakların birbirlerine güven vermesi esastır. Bu sebeple insanlar çok farklı anlaşmalar içinde başkasının kredi notunu öğrenmek için çaba harcamaktadır.

Başkasının Kredi Puanı Notu Öğrenilebilir mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.