Bankamatik Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler mi?

0 128

Bankamatik kartı kullanımı kredi notunu etkiler mi ? Yada hangi durumlarda kredi notuna etkisi olur, bunu hep birlikte burada paylaşmaya çalışalım. Finansal geçmişinizin tümüne orantılı olarak belirlenen kredi notu, her türlü olumlu yada olumsuz hareketten de düşebilir yada yükselebilmektedir. Bu durumda atm kartı yani zaman zaman maaş kartı olarak da bilinen Banka hesap kartları kredi notunu etkiler mi etkilemez mi onu burada siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalışacağız.

Bankamatik Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler mi?

Bankamatik Kartı Kredi Notuna Etkisi

Değerli okurlarımız. Kredi çekebilmek için kredi notunuzun yüksek olması şart diye belirtmekte yarar var. Kredi notunuz çok düşük ise maalesef kredili ürünlerden faydalanamamaktasınız. Bu gerek bankalarda gerekse de bankaların sistemine bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda geçerlidir. Bir cep telefonu bile taksitle alırken, karşınıza çıkabilmektedir. Bu durumda kredi notunuzu yükseltmeniz şart. Peki kredi kartınız yoksa eğer nasıl kredi notunuzu yükselteceksiniz. Tabi ki bu durumda bankalardan almış olduğunuz bankamatik kartını devreye koyabilirsiniz. Tabi ki de bankamatik kartları kredi notunuzun yükselmesinde etkin bir rol oynar. Yapacağınız tüm alış verişlerde bankamatik kartını kullanmanız kredi notunuza olumlu yönde etki edecektir. Her ne kadar kredi kartı kadar etkili olmasa da mutlaka etkisi olduğunu bilmenizi isteriz. Özellikle otomatik ödeme talimatı verdiğiniz de ciddi anlamda kredi notunuza etki edecektir. Uzun vadede kredi notunuzun yükseldiğini fark edeceksiniz.

Vadesiz Hesap Kullanımı Kredi Notunu Etkiler mi ?

Aslında bankamatik kartı kullanmak ile banka hesabı kullanmak arasında çok fark yoktur. Sadece elinizde bir kart olmamış oluyor. Bu durumda elektrik su ve benzeri kurum ödemelerinizi ve alış verişlerinizi banka vadesiz hesabınızla yapmanız kredi notunuzun yükselmesinde etkin bir rol oynayacaktır. Çok hızlı olmasada kredi notunuzu zaman içerisinde toparlanacak ve kredi kullanabilecek seviyelere gelecektir. Bankamatik hesaplarınıza yada maaş hesaplarınıza faturalarınızı otomatik ödeme talimatları vererek, ödemelerinizi gerçekleştirmeniz çok faydalı olacaktır.

Sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz konu başlıklarımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz. İyi günler dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.